Radio Białystok | Wiadomości | Jak działa agroturystyka w województwie podlaskim?

Jak działa agroturystyka w województwie podlaskim?

autor: Ryszard Minko

7.12.2017, 14:37, akt. 14:48

Do niedawna kusiły tylko niską ceną i możliwością obcowania z naturą – teraz dla coraz bardziej wymagających turystów to zdecydowanie za mało. Chodzi o kwatery agroturystyczne, które sukcesywnie zyskują na popularności. W Podlaskiem działa 750 takich obiektów, które aby przetrwać muszą poprawiać jakość usług.

Gospodarstwo agroturystyczne w Korycinach gm. Grodzisk. Fot. E. Ryżyk.
Gospodarstwo agroturystyczne w Korycinach gm. Grodzisk. Fot. E. Ryżyk.

Jak działa agroturystyka w województwie podlaskim? - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


- Osobna łazienka i dostęp do Internetu to podstawa – mówi wiceprezes Podlaskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Aleksandra Pluta. - To jednak także za mało, bo turyści szukają też dobrej, regionalnej kuchni i nietypowej aktywności, dlatego coraz popularniejsze są różnego typu warsztaty: tkactwa, garncarstwa czy ziołolecznictwa – wylicza Pluta.

Wiceprezes PSA przyznaje jednak, że nie ma żadnego ujednoliconego minimalnego standardu, jaki powinny spełniać kwatery agroturystyczne.

Dlatego zdarza się, że turyści trafiają do obiektów, które tylko odstraszają. Jak mówi Andrzej Litwiniec, który zawodowo często korzysta z ofert agroturystyki – wciąż zdarza mu się trafić do pokoi z brudnymi i zniszczonymi meblami, niedogrzanych czy z fatalnym oświetleniem. - W ten sposób właściciele szukają oszczędności, co skutkuje tym, że tracą klientów – mówi.

W Podlaskiem kwater agroturystycznych jeszcze niedawno było blisko tysiąc, dziś to niespełna 750. Zmienia się też ich lokalizacja, między innymi wiele nowych obiektów otwarto wzdłuż niedawno wybudowanego szlaku rowerowego Green Velo.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Coraz więcej osób chce dbać o drewniane budownictwo, ale wciąż brakuje informacji jak to robić

20.09.2017, 18:26

Zwiększa się wiedza, jak ważnym dziedzictwem jest budownictwo drewniane, choć nadal potrzebne są działania edukacyjne i promocja takiego budownictwa - uważają uczestnicy konferencji naukowej zorganizowanej w środę (20.09) przez Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.


Gospodarstwo państwa Budlewskich z gminy Szepietowo Mistrzem Podlaskiej Agroligi

6.07.2017, 07:09

Ważne były przede wszystkim wyniki finansowe i działalność w najbliższym otoczeniu. W Białymstoku rozstrzygnięto wojewódzki finał Agroligi.


Są nowe Miejsca Przyjazne Rowerzystom w Podlaskiem - kolejne placówki otrzymały certyfikaty

27.06.2017, 15:19

W Podlaskiem jest już prawie 300 Miejsc Przyjaznych Rowerzystom wzdłuż szlaku Green Velo. To obiekty noclegowe, atrakcje turystyczne, restauracje, bary, punkty naprawy czy wypożyczalnie sprzętu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok