Radio Białystok | Wiadomości | Studenci i wykładowcy z zagranicy wzięli udział w świątecznym spotkaniu na Politechnice Białostockiej

Studenci i wykładowcy z zagranicy wzięli udział w świątecznym spotkaniu na Politechnice Białostockiej

autor: Adam Janczewski

7.12.2017, 18:39, akt. 8.12.2017, 12:56

Takie wydarzenie to promocja polskiej kultury i tradycji, a także zachęta do studiowania w Białymstoku. Zagraniczni studenci, którzy uczą się na Politechnice Białostockiej i wykładowcy z uczelni partnerskich mieli okazję porozmawiać z prezydentem miasta Tadeuszem Truskolaskim podczas spotkania świątecznego.

Świąteczne spotkanie na Politechnice Białostockiej, źródło: Politechnika Białostocka
Świąteczne spotkanie na Politechnice Białostockiej, źródło: Politechnika Białostocka

Studenci i wykładowcy z zagranicy wzięli udział w świątecznym spotkaniu na Politechnice Białostockiej - relacja Adama Janczewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dzięki takim inicjatywom goście z zagranicy mają zachęcać znajomych do wybierania Politechniki

Dzięki takim inicjatywom goście z zagranicy, po powrocie do swoich krajów, mają zachęcać znajomych do wybierania Politechniki. Thomas Baikatov z Kazachstanu wybrał studia w Białymstoku, bo jego zdaniem, Politechnika jest bardzo dobrą uczelnią techniczną zlokalizowaną w Europie. - Będę polecał Politechnikę, jako bardzo dobrą uczelnię, która daje wiedzę przydatną w przyszłym zawodzie - zapewnia Kazach.

Dario Castilla z Hiszpanii zwraca uwagę na poziom uczelni, zajęcia w języku angielskim, ale nie ukrywa, że liczy się też koszt życia. - Jest dużo taniej niż w Hiszpanii - podkreśla mieszkaniec Sevilli.

Z podobnych względów do stolicy Podlaskiego przyjechał Brazylijczyk Raphael Scentinela. - Studiuję tutaj, ponieważ, dla nas z Brazylii jest taniej przyjechać tutaj, niż do innych europejskich państw. To dobre dla mnie - życie jest nawet tańsze niż w Brazylii. Mogę jeść tu więcej, robić więcej rzeczy - mówi zadowolony Latynos.

Na uczelnię uczęszczają studenci z całego świata

Dr hab. Iwona Skoczko z Politechniki Białostockiej zwraca uwagę, że dzięki programowi Erasmus+ na uczelnię przyjeżdżają studenci z całego świata. Podkreśla, że dzięki temu drzwi innych państw i uczelni otwarte są na studentów z województwa podlaskiego.

Zagraniczni goście w Białymstoku to nie tylko studenci. Linda Xiao Yan od dwóch miesięcy uczy na Politechnice języka chińskiego. Ceni sobie przede wszystkim otwartość ludzi.

- Ludzie tutaj, szczególnie studenci są bardzo przyjaźni. Czuję to, że studenci są bardzo kreatywni i ciężko pracują. Za każdym razem, kiedy daję im do wykonania zadanie, robią to doskonale. Podoba mi się to! - przekonuje uradowana Chinka.

Prezdydent miasta Tadeusz Truskolaski przekonuje, że każdy kto przyjeżdża do Białegostoku jest pozytywnie zaskoczony. Uważa, że to m.in. dzięki dobremu systemowi transportowemu - komunikacji miejskiej, czy systemowi rowerów miejskich. - Miasto jest takie kompaktowe. Łatwo się tu poruszać, łatwo się odnaleźć - tłumaczy prezydent.

Jego słowa potwierdza poniekąd Zagros Badyan. - Lubię to miejsce. To dla mnie małe miasto - bywałem w większych. Ale to lubię. Lubię ten spokój - wyjaśnia Irakijczyk.

Na Politechnice Białostockiej studiuje ponad 300 osób z zagranicy.

| red: mag, wsz

ZOBACZ TEŻ:


Studenci to jej mocna strona - Politechnika Białostocka ma 68 lat

30.11.2017, 17:08

Od Prywatnej Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej, przez Wyższą Szkołę Inżynierską, do Politechniki Białostockiej. Największa uczelnia techniczna w województwie podlaskim świętuje 68-lecie istnienia.


Uczniowie podstawówek będą zdobywać wiedzę o ekonomii na Politechnice Białostockiej

4.11.2017, 05:50

Mają zaledwie po 10 lat, a już są studentami. Ok. 100 dzieci z Białegostoku rozpoczęło zajęcia na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym Politechniki Białostockiej.


Drukarka 3D, rower elektryczny i proteza ręki – białostoccy uczniowie otrzymali stypendia "Odkrywcy Diamentów"

18.10.2017, 13:44

Autorzy innowacyjnych projektów - nowoczesnej drukarki 3D i inteligentnego elektrycznego roweru - otrzymali granty od Politechniki Białostockiej i przedsiębiorców w ramach programu "Odkrywcy diamentów". Przyznano też pięć stypendiów zdolnym studentom uczelni.


Prawie 8,5 tysiąca studentów rozpoczęło naukę na Politechnice Białostockiej

11.10.2017, 15:19

Około 8,5 tys. studentów Politechniki Białostockiej rozpoczęło w środę (11.10) nowy rok akademicki. Uczelnia chce wciąż stawiać na wynalazki, ale też szuka nowych silnych stron - zapewnił rektor uczelni prof. Lech Dzienis, wymieniając m.in. inżynierię biomedyczną.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok