Radio Białystok | Wiadomości | Uczniowie jednej z augustowskich szkół rozpoznali mężczyznę z rejestru pedofilów - rodzice boją się o swoje dzieci

Uczniowie jednej z augustowskich szkół rozpoznali mężczyznę z rejestru pedofilów - rodzice boją się o swoje dzieci

autor: Marcin Kapuściński

11.01.2018, 15:49, akt. 12.01.2018, 09:52

W Augustowie rodzice nie wypuszczają dzieci samych z domu, a w mediach społecznościowych trwa swoista psychoza.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Wszystko zaczęło się kilka dni temu, gdy uczniowie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego zauważyli na korytarzu mężczyznę figurującego w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Dyrektor szkoły potwierdza przypuszczenia uczniów

Dyrektor Grzegorz Augusewicz potwierdza, że na terenie szkoły przebywała osoba której dane umieszczono w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Świadkowie rozpoznali, że był to mieszkaniec województwa podlaskiego, który odsiedział wyrok 15 lat pozbawienia wolności za gwałt i morderstwo.

W szkole zwołano nadzwyczajne posiedzenie rady pedagogicznej. Nauczyciele zdecydowali o ograniczeniu dostępu osób postronnych do budynków. Dyrektor uspokaja, że uczącym się tam nastolatkom nic nie grozi.

Informacja szybko rozeszła się po Augustowie. Rodzice odbierają nawet starsze dzieci ze szkół i nie wypuszczają ich wieczorami z domu. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne informacje o obecności mężczyzny w mieście.

Dodatkowe patrole w okolicach szkół

Rzecznik augustowskiej policji Paweł Jakubiak przyznaje, że policjanci otrzymali zgłoszenie, ale nie ma jeszcze dowodów, że dziwnie zachowujący się mężczyzna to właśnie ten z rejestru. Sygnał został jednak potraktowany poważnie i w okolicach szkół pojawią się dodatkowe patrole.

| red: mag, maj

ZOBACZ TEŻ:


Dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów można sprawdzić w internecie - Ministerstwo Sprawiedliwości publikuje zdjęcia i nazwiska

1.01.2018, 10:19

Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów są od 1 stycznia 2018 roku w pełni jawne. Zostały zamieszczone w internecie, w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.


Dwaj porywacze z Jabłonki Kościelnej stanęli przed sądem w Łomży

9.12.2017, 14:34

W Łomży rozpoczął się proces dwóch porywaczy i gwałcicieli z Jabłonki Kościelnej koło Wysokiego Mazowieckiego.


44-latek skazany na 10 lat więzienia za wykorzystywanie seksualne córki

19.10.2017, 13:58

Białostocki sąd skazał w czwartek (19.10) nieprawomocnym wyrokiem na 10 lat więzienia 44-latka oskarżonego o wielokrotne wykorzystywanie seksualne małoletniej córki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Biegnę dla Niepodległej


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok