Radio Białystok | Wiadomości | Kamil Stoch mistrzem olimpijskim na dużej skoczni

Kamil Stoch mistrzem olimpijskim na dużej skoczni

17.02.2018, 16:01, akt. 16:22

Kamil Stoch wywalczył pierwszy dla Polski medal na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

victor zastol'skiy - Fotolia.com

30-letni skoczek narciarski wygrał konkurs na dużym obiekcie i powtórzył sukces sprzed 4 lat, z igrzysk w Soczi. Stoch wywalczył 7. złoty medal w historii startów reprezentantów Polski na zimowych igrzyskach. Łączny dorobek Polaków to: 7 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych medali.

Drugie miejsce zajął w sobotę (17.02) Niemiec Andreas Wellinger, trzecie - Norweg Robert Johansson. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków: Dawid Kubacki był 10., Stefan Hula 15., a Maciej Kot 19.

Kamil Stoch został najbardziej utytułowanym polskim sportowcem w historii zimowych igrzysk z dorobkiem 3 złotych medali, w rankingu wg liczby medalowych miejsc Stoch jest za Justyną Kowalczyk - 5 medali i Adamem Małyszem - 4 medale.

źródło: IAR

Mimo wielkich nadziei, Stefan Hula i Kamil Stoch nie zdobyli medali w konkursie na normalnej skoczni w Pjongczangu podczas igrzysk olimpijskich.

Szelment na weekend stanie się europejską stolicą nart wodnych

16.09.2017, 09:46

Kilkudziesięciu zawodników z 11 krajów, m.in.: Słowacji, Białorusi, Izraela, Czech i Polski wystartuje w mistrzostwach Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem, które odbędą się na jeziorze Szelment Wielki na Suwalszczyźnie.

W Szelmencie k. Suwałk powstała Aleja Olimpijczyków

6.06.2017, 08:59

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie k. Suwałk otwarto w poniedziałek (6.06) Aleję Olimpijczyków. Na razie jest tam osiem tablic upamiętniających sportowców, którzy zdobywali różnego koloru medale olimpijskie i mistrzostw świata.

Puchar Świata w Pjongczang - zwycięstwo Macieja Kota

16.02.2017, 14:05

Maciej Kot wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w południowokoreańskim Pjongczangu. To jego drugie zwycięstwo w karierze.