Radio Białystok | Wiadomości | Wyczerpujący bieg "Ultra Śledź" po Puszczy Knyszyńskiej

Wyczerpujący bieg "Ultra Śledź" po Puszczy Knyszyńskiej

24.02.2018, 05:30, akt. 16:55

Niestraszne im mrozy i zmęczenie - ponad 220 zawodników z całej Polski wzięło w sobotę (24.02) udział w Ultra Śledziu. To wyczerpujący bieg po Puszczy Knyszyńskiej.

Bartek Osior, Tomasz Antosiak i Rafał Gaczyński - zwycięzcy na 80 km biegu "Ultra Śledź", fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Z Bartoszem Osiorem, Tomaszem Antosiakiem i Rafałem Gaczyńskim rozmawia Marcin Mazewski | Pobierz plik.

0:00
0:00
Wyczerpujący bieg "Ultra Śledź" po Puszczy Knyszyńskiej - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach - 50 i 80 kilometrów. Wystartowali o 6:00 i 8:00 rano z bulwarów nad rzeką Supraśl. Wśród śmiałków był nasz redakcyjny kolega Andrzej Ryczkowski, który pokonał krótszą z tras.

Pierwszy na 50 kilometrów był Arkadiusz Ostaszewski, który wygrał po raz drugi, poprawiając swój wynik.

Do ciekawej sytuacji doszło na dłuższym dystansie rywalizacji - zwycięzców jest aż trzech. Razem zameldowali się na mecie Bartek Osior, Tomasz Antosiak i Rafał Gaczyński. Ich czas to 7 godzin i 7 minut - to nowy rekord trasy.

Przed startem biegu na 50 km jeden z zawodników oświadczył się i usłyszał w odpowiedzi -tak.

Po zawodach organizatorzy przygotowali dla sportowców koncert i bankiet w Domu Ludowym w Supraślu.

To już trzecia edycja Ultra Śledzia. Przed rokiem zwyciężył Jaromir Krzyszczak z Lublina - 80 kilometrów pokonał w niespełna 7,5 godziny.

| red: sk

Katarzyna Rutkowska z Podlasia wygrała bieg przełajowy Klubowego Pucharu Europy w portugalskiej miejscowości Mira.

Trwają zapisy do biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

26.01.2018, 10:35

Rozpoczęły się zapisy do biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lachowie koło Kolna.

Pożegnali rok na sportowo - bieg sylwestrowy w Białymstoku

30.12.2017, 06:48

W kolorowych przebraniach pożegnali 2017 rok na sportowo - na stadionie lekkoatletycznym w białostockim Zwierzyńcu odbył się bieg sylwestrowy.