Radio Białystok | Wiadomości | Porażka Wigier Suwałki z wiceliderem Nice 1 Ligi - GKS Katowice

Porażka Wigier Suwałki z wiceliderem Nice 1 Ligi - GKS Katowice

8.04.2018, 16:05, akt. 16:42

Wigry Suwałki w 25. kolejce Nice 1 Ligi przegrały z GKS Katowice 0:2.

foto Anna Przybycień

0:00
0:00
Z Patrykiem Klimalą z Wigier Suwałki rozmawia Marek Gąsiorowski | Pobierz plik.

Bramki dla katowiczan zdobyli kolejno w 22. minucie Andreja Prokic oraz w 88. minucie Adrian Błąd, który wyegzekwował podyktowany chwilę wcześniej rzut karny.

Po tej porażce Wigry Suwałki zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Z kolei katowiczanie awansowali na miejsce dające awans do ekstraklasy.

To już piąta z rzędu wygrana GKS. Łącznie w ostatnich ośmiu meczach śląska drużyna zanotowała siedem zwycięstw i jeden remis. Ostatniej porażki katowiczanie doznali 28 października.

Prowadząca w tabeli pierwszej ligi piłkarskiej Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Drutex Bytovię 2:0 w 25. kolejce i ma cztery punkty przewagi nad kolejnymi rywalami.

Wigry Suwałki – GKS Katowice 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Andreja Prokic (22), 0:2 Adrian Błąd (88-karny).

Żółta kartka - Wigry Suwałki: Serhij Pyłypczuk, Mateusz Spychała. GKS Katowice: Łukasz Zejdler, Wojciech Kędziora, Adrian Frańczak, Adrian Błąd.

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Widzów: 500.

źródło: PAP | red: wsz

W pierwszej lidze piłkarskiej znakomicie radzi sobie drużyna Wigier Suwałki.

Władze Suwałk oferują milion złotych wsparcia dla klubu Wigry

29.03.2018, 14:43

Niemal milion złotych wypłacony piłkarzom jako stypendia. Tak wyglądać ma wsparcie, które suwalskim Wigrom zaoferował prezydent miasta.

Wigry Suwałki muszą zapłacić karę za niewłaściwe oświetlenie stadionu

27.03.2018, 18:17

Karę 20 tysięcy złotych grzywny nałożył Polski Związek Piłki Nożnej na klub Wigry Suwałki. To skutek braku właściwego oświetlenia boiska na którym rozgrywane są mecze. Grzywna jest tak wysoka, bo PZPN zalecał wzmocnienie lamp już w 2015 roku.