Radio Białystok | Wiadomości | Rekordowa liczba uczestników 6. PKO Białystok Półmaratonu [zdjęcia]

Rekordowa liczba uczestników 6. PKO Białystok Półmaratonu [zdjęcia]

13.05.2018, 16:18, akt. 14.05.2018, 10:41

Około 5 tysięcy zawodników z 20 krajów wystartowało w 6. PKO Białystok Półmaratonie. W historii imprezy, jeszcze nigdy nie było tylu startujących.

6. PKO Białystok Półmaraton, fot. Monika Kalicka

0:00
0:00
Rekordowa liczba uczestników 6. PKO Białystok Półmaratonu - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.

Zwycięzca 6. PKO Białystok Półmaratonu

Zwycięzcą 6. PKO Białystok Półmaratonu został Hillary Kiptum Maiyo z Kenii, który dystans 21 km i 97,5 m pokonał w 01:05:02 ustanawiając tym samym nowy rekord białostockiego półmaratonu.

Na podium stanęli także: Nelson Kipkogei z Kenii z czasem 01:06:41 oraz Joseph Mutwanthei, który pokonał trasę półmaratonu z czasem 01:07:09.

Pierwszym Polakiem na mecie był Emil Dobrowolski, który pokonał trasę 6. PKO Białystok Półmaratonu z czasem 01:08:18.

Wśród kobiet jako pierwsza na mecie z czasem 01:16:50 zameldowała się Zita Kácser z Węgier. Tuż za nią na drugiej pozycji uplasowała się Anna Gosk pokonując półmaratoński dystans w 01:20:09. Ostatnie miejsce na podium 6. PKO Białystok Półmaratonu wśród kobiet należy do Tetyany Vernygor z Ukrainy, która białostocki półmaraton ukończyła w czasie 01:21:58.

Na dwóch głównych dystansach - na 5 i 21 kilometrów - rywalizowało ok. 5 tysięcy biegaczy. Wśród nich 30-osobowa drużyna Polskiego Radia Białystok.

W Półmaratonie rywalizują biegacze z 20 krajów świata w tym m.in. z Bahrajnu, Japonii, Kenii, Stanów Zjednoczonych czy Tanzanii.

To także kolejna edycja z rzędu notująca wzrost liczby startujących zawodników. Rok temu na starcie City Run 5km stanęło 631 osób i 2634 osoby w Półmaratonie. Na kilka dni przed startem swój udział zgłosiło 1000 osób do City Run 5km i 3600 osób do Półmaratonu.

źródło: mat. org. | red: mak

Bieg towarzyszący półmaratonowi - City Run 5km - wygrał Damian Roszko, który dystans trasy pokonał w czasie 00:14:44.

Przygotowania do 6. PKO Białystok Półmaratonu - będą utrudnienia w ruchu

11.05.2018, 06:32

To będzie rekordowa edycja jednej z największych imprez biegowych w Polsce. W weekend (12-13.05) Białystok opanują biegacze, a to oznacza spore utrudnienia w ruchu.

W grupie raźniej - nowi RadioBiegacze w komplecie

24.03.2018, 10:37

Wspólnie z nami będą przygotowywać się do startu w majowym półmaratonie w Białymstoku. Dwudziestu naszych Słuchaczy dołączyło do Radiowej Grupy Biegowej.