Radio Białystok | Wiadomości | Ostatnia kolejka zdecyduje, czy Jagiellonia będzie mistrzem

Ostatnia kolejka zdecyduje, czy Jagiellonia będzie mistrzem

13.05.2018, 21:32, akt. 14.05.2018, 02:35

Piłkarze Legii i Jagiellonii odnieśli zwycięstwa w 36. kolejce ekstraklasy. Lider z Warszawy pokonał u siebie Górnika Zabrze 2:0, a wicelider z Białegostoku wygrał w Lubinie z Zagłębiem 2:1. To oznacza, że mistrza Polski wyłoni ostatnia kolejka - za tydzień.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok, 15.05.2018, fot. Joanna Szubzda

Jagiellonia goni Legię

Legioniści już teraz mogli sobie zapewnić 13. w historii, a piąty w ostatnich sześciu latach tytuł mistrzowski. Musieli jednak wygrać i liczyć na potknięcie Jagiellonii. Swój warunek spełnili, ale wicelider też zdobył trzy punkty.

W Warszawie gola na 1:0 dla zespołu Chorwata Deana Klafurica zdobył w 23. minucie Sebastian Szymański, a w drugiej połowie wynik ustalił po kuriozalnym strzale samobójczym Paweł Bochniewicz. Obrońca Górnika, próbując wybić piłkę, skierował ją do własnej bramki.

Gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził fakt, że od 77. minuty grali w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę zobaczył wówczas Łukasz Broź.

Jagiellonia wygrała z Zagłębiem Lubin

Fety mistrzowskiej na Łazienkowskiej nie było, ponieważ w tym samym czasie (mecze grupy mistrzowskiej rozpoczęły się o jednej porze) Jagiellonia pokonała na wyjeździe Zagłębie 2:1. Gole dla wicelidera strzeli Taras Romanczuk i Bartosz Kwiecień, a w końcówce spotkania rozmiary porażki lubinian zmniejszył Jakub Tosik.

O mistrza walczą tylko Legia i Jaga

W tabeli Legia ma 67 punktów i wciąż o trzy wyprzedza Jagiellonię. W ostatniej kolejce warszawski zespół spotka się za tydzień w Poznaniu z Lechem i jeżeli nie przegra, to bez oglądania się na wynik spotkania Jagiellonii z Wisłą Płock wywalczy mistrzostwo. Klub z Białegostoku potrzebuje natomiast swojego zwycięstwa oraz porażki lidera.

Szans na tytuł nie ma już najlepszy w sezonie zasadniczym Lech. Poznaniacy w niedzielę zremisowali w Krakowie z Wisłą 1:1 i zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 60 punktów.

źródło: PAP | red: wsz

Piłkarze Jagiellonii Białystok pewnie zwyciężyli w niedzielnym meczu piłkarskiej ekstraklasy. W spotkaniu wyjazdowym pokonali Zagłębie Lubin 2:1 (1:0). Na jedną kolejkę przed końcem ligi zapewnili sobie co najmniej wicemistrzostwo Polski.

Przemysław Frankowski znalazł się w szerokiej kadrze na mundial w Rosji

11.05.2018, 12:36

Tylko jeden zawodnik Jagiellonii Białystok znalazł się w szerokiej, 35-osobowej kadrze piłkarskiej reprezentacji Polski. Listę ogłosił szkoleniowiec Adam Nawałka.

Jagiellonia wygrała w Poznaniu i zapewniła sobie udział w europejskich pucharach [zdjęcia, wideo]

10.05.2018, 04:11

Po bardzo dobrym meczu Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Lechem Poznań 2:0 (1:0). Żółto-czerwoni na dwie kolejki przed końcem sezonu są na drugim miejscu i tracą 3 pkt. do Legii Warszawa.

Agnieszka Syczewska

7.05.2018, 16:35

Kibice Legii Warszawa nie weszli na białostocki stadion podczas meczu stołecznej drużyny z Jagiellonią. "Mimo wcześniejszych ustaleń kibice gości pojawili się na naszym stadionie z flagami. Próbowali jeszcze negocjować ich wniesienie".