Radio Białystok | Wiadomości | RESO Suwałki 10,5, czyli Miejskie Święto Biegania

RESO Suwałki 10,5, czyli Miejskie Święto Biegania

autor: Jakub Mikołajczuk

1.06.2018, 14:31, akt. 4.06.2018, 12:47

Około tysiąca zawodników wzięło udział w Miejskim Święcie Biegania w Suwałkach. Bezkonkurencyjni okazali się obywatele Kenii.

RESO Suwałki 10,5, czyli Miejskie Święto Biegania, fot. Irena Poczobut

W sobotę(02.06) odbyła się trzecia edycja suwalskiego festiwalu biegów RESO Suwałki 10,5 w której wzięło udział ponad 1 000 osób. W biegu głównym „Suwalska Ćwiartka” wygrał Kenijczyk - Cherutich Nelson Kipkogei (0:32:11), drugi był jego rodak - Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo (0:32:14), a trzecie miejsce w kategorii OPEN oraz zwycięstwo w kategorii najlepszy Polak, odniósł Roszko Damian z KS Podlasie Białystok. Najlepszą Polką została Beata Lupa z czasem 0:38:42.

W kategorii „Najlepszy Suwalczanin” z czasem 0:38:57 h zwyciężył Tadeusz Walendykiewicz, a „Najlepszą Suwalczanką” okazała się Barwicka Izabela (0:42:58 h).

W rywalizacji sztafet Pogodne Suwałki Team, zwycięstwo odniosła drużyna BENEDEK-TEAM (0:28:20 h). Natomiast najlepszą sztafetą z Suwałk została drużyna Szulc-Trading.

W Suwalskich debiutach, biegu na 3,5 km, najlepszy okazał się  Pavel Veretskui (0:10:26), który zwyciężył przed  Alexem Sanko oraz Rafałem Wronowskim.

| red: mik, mag

Chodzi o to by rozruszać młodzież, oderwać ich od komputerów, a przede wszystkim nauczyć ich zdrowej rywalizacji. Już po raz 4 w Augustowie zorganizowano bieg na orientację sportową o Puchar Burmistrza Miasta.

Kolarze ścigali się podczas Maratonów Kresowych w Augustowie

13.05.2018, 08:38

Około pół tysiąca zawodników wzięło udział w Maratonie Kresowym w Augustowie. Po kilkuletniej przerwie cykliści wrócili do miasta nad Nettą.