Radio Białystok | Wiadomości | Polska dwukrotnie pokonała Białoruś w koszykarskich sparingach w Białymstoku

Polska dwukrotnie pokonała Białoruś w koszykarskich sparingach w Białymstoku

autor: Marcin Mazewski, Wojciech Szubzda

3.06.2018, 14:42, akt. 18:19

Koszykarska reprezentacja Polski wygrała w niedzielę (3.06) sparing z Białorusią 77:71. W sobotę (2.06) Biało-Czerwoni również byli lepsi od sąsiadów ze Wschodu 72:65. Obydwa mecze koszykarze zagrali przed białostocką publicznością.

Białystok, 2 czerwca 2018 - Polska pokonuje Białoruś 72:65, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Polska pokonała Białoruś w koszykarskim sparingu w Białymstoku 72:65 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Po niepewnym początku - pierwsza kwarta 14:23 dla gości, Polacy zaczęli odrabiać straty, i  wygrali kolejne trzy kwarty - 17:14, 23:15 i 23:19. Najwięcej "oczek" - 20 rzucił Jakub Schenk, zaliczył też 7 asyst.

Pierwszy mecz: Polska - Białoruś 72:65

W pierwszej kwarcie Polacy prezentowali się lepiej od rywali i wygrali ją 23:14, w drugiej był remis po 15. Trzecią kwartę wygrali rywale 20:17, a ostatnią znowu Polacy 17:16.

W polskiej kadrze większość składu stanowili zawodnicy do 23 lat. Mecze odbyły się w hali VI LO w Białymstoku.

| red: maj

Przed tygodniem Rynek Kościuszki w Białymstoku był areną zmagań lekkoatletycznych, a w sobotę (26.05) zamienił się w przestrzeń do koszykówki ulicznej. Rozegrano na nim turniej ENEA Streetball 2018.

Drużyna Start Białystok będzie grać w I lidze koszykówki na wózkach

10.12.2017, 19:26

Drużyna Start Białystok awansowała i będzie grać w I lidze koszykówki na wózkach.

15.04.2024, 16:55, akt. 16:58