Radio Białystok | Wiadomości | Drużyna z Portugalii pierwszym rywalem Jagiellonii Białystok w eliminacjach LE

Drużyna z Portugalii pierwszym rywalem Jagiellonii Białystok w eliminacjach LE

autor: Jerzy Kułakowski

20.06.2018, 15:04, akt. 18:46

W szwajcarskim Nyonie wylosowano pary II rundy Ligi Europy.

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock, 20.05.2018, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock, 20.05.2018, fot. Joanna Szubzda

Drużyna z Portugalii pierwszym rywalem Jagiellonii w eliminacjach LE - relacja Wojciecha Szubzdy

Pierwszy mecz przy Słonecznej


Jagiellonia Białystok zmierzy się z portugalskim Rio Ave FC. Żółto-czerwoni będą prawdopodobnie gospodarzami pierwszego spotkania 26 lipca, rewanż na stadionie rywala odbędzie się 2 sierpnia.Droga Jagiellonii Białystok do wicemistrzostwa - analiza sezonu [zdjęcia, wideo]Rio Ave ma swoją siedzibę w miejscowości Vila do Conde, niedaleko Porto nad Oceanem Atlantyckim. Drużyna nie należy do potentatów portugalskiego futbolu. Jej największe sukcesy ligowe to 5. miejsce w 1982 roku i w poprzednim sezonie. Trzy lata temu Rio Ave zagrało w fazie grupowej Ligi Europy, w sześciu meczach zdobyło 4 punkty i zajęło ostatnie miejsce.29 zawodników Jagiellonii na obozie


29 piłkarzy zabrał sztab szkoleniowy na pierwszy obóz przygotowawczy Jagiellonii Białystok rozpoczynający się w środę w Kępie (Mazowieckie). Zgrupowanie potrwa do 30 czerwca. W tym czasie zaplanowano trzy sparingi, m.in. z Wisłą Płock i rumuńskim Viitorulem Constanca.

Poza bramkarzem Mariuszem Pawełkiem (umowa wygasa z końcem czerwca), w kadrze nie brakuje żadnego z piłkarzy stanowiących w minionym sezonie trzon zespołu, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Jest m.in. Przemysław Frankowski, który był w szerokiej kadrze na mundial w Rosji, a co do którego pojawiały się w mediach informacje o ewentualnym transferze. Są też kadrowicze innych krajów, m.in. Litwin Arvydas Novikovas i Słoweniec Roman Bezjak.Przemysław Frankowski nie pojedzie na piłkarskie Mistrzostwa Świata do RosjiNowi gracze to bramkarz Grzegorz Sandomierski, który wraca do Jagiellonii po kilku latach występów za granicą i w innych polskich  klubach. W kadrze jest też ofensywny pomocnik Mateusz Machaj, król strzelców 1. ligi w minionym sezonie, który trafił do Jagiellonii z Chrobrego Głogów. Z wypożyczeń wracają: pomocnik Przemysław Mystkowski i napastnik Patryk Klimala. Trener Ireneusz Mamrot chce też przyjrzeć się na zgrupowaniu kilku obiecującym juniorom.


Inauguracja 20 lipca z Lechią


Po zakończeniu tego obozu białostoczanie zagrają dwa kolejne mecze kontrolne (jednym z przeciwników ma być rumuński CFR Cluj), a potem wyjadą na kilkudniowe przygotowania do Gniewina (Pomorskie). Tam kontrolnie zagrają z Chojniczanką Chojnice i - znowu z rumuńskim przeciwnikiem - Dinamem Bukareszt.

Nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy zespół z Białegostoku zainauguruje 20 lipca meczem na własnym stadionie z Lechią Gdańsk.


źródło: PAP | red: zmj

ZOBACZ TEŻ:


Król strzelców 1. ligi Mateusz Machaj w Jagiellonii Białystok

18.06.2018, 15:11

Król strzelców 1. ligi Mateusz Machaj został zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ofensywny pomocnik, występujący w poprzednim sezonie w Chrobrym Głogów, podpisał w poniedziałek (18.06) z zespołem piłkarskiego wicemistrza Polski dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny rok.


Radni Białegostoku są za nazwaniem ronda przy wjeździe do miasta im. Jagiellonii Białystok

18.06.2018, 09:06

Radni Białegostoku przyjęli w poniedziałek stanowisko, w którym zobowiązali się do nadania w przyszłości rondu, które powstanie na wjeździe do miasta od strony Warszawy, imienia klubu sportowego Jagiellonia. To odpowiedź na propozycję białostockich kibiców piłkarskich.


"Pożegnanie murawy" - akcja charytatywna na Stadionie Miejskim w Białymstoku

17.06.2018, 07:46

Po 11 latach użytkowania będzie wymieniona murawa na Stadionie Miejskim w Białymstoku, gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarze Jagiellonii. W związku z tym można było zabrać kawałek historii do domu, a przy okazji wspomóc akcję charytatywną.


Bramkarz Grzegorz Sandomierski wraca do Jagiellonii

12.06.2018, 15:13

Dwuletni kontrakt z Jagiellonią Białystok podpisał we wtorek (12.06) bramkarz Grzegorz Sandomierski, do marca piłkarz Cracovii Kraków. To dla 28-letniego zawodnika powrót do klubu, w którym występy otworzyły mu drogę do zagranicznego transferu i reprezentacji kraju.


Jagiellonia na dłuższych urlopach, w planie siedem sparingów

12.06.2018, 07:51

Trzy dni wolnego więcej dostali od sztabu szkoleniowego piłkarze Jagiellonii Białystok - przygotowania do nowego sezonu wicemistrzowie Polski mieli zacząć w poniedziałek (11.06), ale rozpoczną w czwartek. W planie są dwa zgrupowania w kraju i siedem gier kontrolnych.


Żółto-czerwoni po raz drugi z rzędu wicemistrzami Polski - feta w mieście

21.05.2018, 07:30

Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 z Wisłą Płock w ostatnim meczu sezonu zasadniczego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Wizyta wicepremiera Jarosława Gowina w Wasilkowie, fot. Edyta Wołosik
REGION
22.09.2018, 13:48, akt. 23.09.2018, 10:30

Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w Podlaskiem

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok