Radio Białystok | Wiadomości | Polska wygrywa z Japonią 1:0, ale żegna się z mistrzostwami świata w Rosji

Polska wygrywa z Japonią 1:0, ale żegna się z mistrzostwami świata w Rosji

28.06.2018, 03:57, akt. 18:28

Po porażkach 1:2 z Senegalem i 0:3 z Kolumbią polscy piłkarze na koniec swoich występów na mundialu w Rosji zagrali w czwartek (28.06) z Japonią w Wołgogradzie. W 59 minucie bramkę Polsce strzelił Jan Bednarek.

0:00
0:00
W rosyjskim Kaliningradzie mecz Polska - Japonia oglądał Jacek Dąbrowski, który do tego miasta wybrał się na mecz Anglia - Belgia | Pobierz plik.

0:00
0:00
Kibice o występie polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji - relacja Marka Gąsiorowskiego | Pobierz plik.

3 mecze Polaków i do domu

Mecz o punkty, o wszystko i o honor - taki scenariusz mistrzostw świata polscy kibice znają doskonale. Tak wyglądał w wykonaniu biało-czerwonych mundial 2002 w Korei Południowej i Japonii, identycznie cztery lata później w Niemczech, a w Rosji nic się nie zmieniło.

MŚ 2018 - o awansie Japonii zadecydowała mniejsza liczba żółtych kartek

Z grupy H mistrzostw świata w Rosji do 1/8 finału awansowały Kolumbia i Japonia. Trzeci Senegal miał tyle samo punktów i taki sam bilans bramek co zespół z Azji, ale jego piłkarze zostali ukarani większą liczbą żółtych kartek. Czwarte miejsce zajęła Polska.

Przed ostatnią kolejką spotkań Japonia prowadziła w tabeli mając cztery punkty i bilans goli 4-3. Dokładnie takim samym dorobkiem legitymował się Senegal. Ich bezpośredni mecz zakończył się remisem 2:2, ale Azjaci mieli na koncie dwie żółte kartki, a "Lwy Terangi" pięć.

Obu tym drużynom remisy w ostatniej kolejce dawały awans. Polska na grę w 1/8 finału nie miała już szans, a Kolumbia potrzebowała zwycięstwa i cel osiągnęła pokonując Senegal 1:0. Biało-czerwoni natomiast 1:0 wygrali z Japonią.

W czwartek żółte kartki zobaczył jeden Senegalczyk i jeden Japończyk, co spowodowało, że w klasyfikacji fair play zmiany nie zaszły i drugie miejsce zajęła Japonia.

źródło: PAP | red: wsz, mag

Polska przegrała z Kolumbią 0:3. W 40. minucie spotkania gola dla rywali zdobył Yerry Mina. W 70. minucie podwyższył prowadzenie Falcao. Pięć minut później trafił Cuadrado.

Polska przegrała z Senegalem 1:2 na MŚ w Rosji

19.06.2018, 03:14

Biało-czerwoni ulegli w Moskwie Senegalowi 1:2 w swoim pierwszym spotkaniu piłkarskich mistrzostw świata.

Strefa kibica w Białymstoku już otwarta

14.06.2018, 17:31

Choć oficjalne otwarcie zaplanowano na wtorek (19.06), czyli na pierwszy mecz polskiej reprezentacji, to jednak już od czwartku (14.06) w Białymstoku czynna jest Strefa Kibica.