Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia przegrała z KAA Gent 3-1 i odpadła z eliminacji Ligi Europy

Jagiellonia przegrała z KAA Gent 3-1 i odpadła z eliminacji Ligi Europy

autor: Jerzy Kułakowski

16.08.2018, 08:05, akt. 18.08.2018, 17:07

Jagiellonia Białystok przegrała w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy z KAA Gent 3-1 (4-1 w dwumeczu) i odpadła z Ligi Europy.

Jagiellonia Białystok - KAA Gent, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Zakończyła się europejska przygoda piłkarzy Jagiellonii Białystok - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Jagiellonia wyeliminowana

Jagiellonia Białystok od początku meczu miała problemy z utrzymaniem piłki i kreowaniem sytuacji podbramkowych.

W 13. minucie meczu zespół KAA Gent objął prowadzenie po akcji Dompe, który dośrodkował piłkę z prawego sektora boiska na głowę Andrijasevicia nieupilnowanego przez Łukasza Burligę. Napastnik Gentu przedłużył futbolówkę nad stoperami Jagi do Awoniyiego, a nigeryjski napastnik z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce Mariana Kelemena.

W 43. minucie spotkania Ireneusz Mamrot przeprowadził zmianę. Z urazem zszedł Bartosz Kwiecień, a w jego miejsce na boisku pojawił się Cillian Sheridan.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Nadzieję dał Pospisil

W 58. minucie gola kontaktowego w dwumeczu strzelił Martin Pospisil, który wykorzystał błąd w przyjęciu jednego z obrońców Gentu i pokonał bramkarza gospodarzy.

Wynik remisowy uległ zmianie dopiero w 84. minucie meczu. Po błędzie Ivana Runje gola strzlił Yaremchuk. Wynik meczu na 3-1 ustalił Jonathan David.

Jagiellonia Białystok po dwumeczu odpadła z rozgrywek Ligi Europy. W czwartej rundzie nie zobaczymy żadnej polskiej drużyny. Z belgijskim Genkiem odpadł zespół Lecha Poznań, a z luksemburskim Dudelange odpadła Legia Warszawa.

Składy

Gent: Kalinic; Foket, Rosted, Plastun, Asare; Dompe (79' Limbombe), Vestraete, Odjidja-Ofoe, Chakvetadze; Andrijasevic (67' Yaremchuk), Awoniyi (77' David)

Jagiellonia: Kelemen; Burliga, Mitrovic, Runje, Guilherme; Pospisil, Romanczuk, Kwiecień (43' Sheridan); Frankowski (85' Wójcicki), Novikovas (81' Świderski); Bezjak

Mecz z Piastem w niedzielę

W najbliższą niedzielę (19.08) drużyna prowadzona przez Ireneusza Mamrota zagra na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Transmisja tego meczu na naszej antenie.

| red: sk, rbon, wsz

Trzech zawodników Jagiellonii Białystok znalazło się w jedenastce kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Piłkarze Jagiellonii przygotowują się do rewanżowego meczu z KAA Gent

14.08.2018, 07:30

Piłkarze Jagiellonii Białystok do rewanżowego meczu kwalifikacji Ligi Europejskiej z KAA Gent przygotowują się w Trzebnicy na Dolnym Śląsku. "Świetnie to zostało zorganizowane, bo nie nabijemy tyle kilometrów" przyznał pomocnik Bartosz Kwiecień.

Ireneusz Mamrot przed meczem z KAA Gent: poprzeczka jest zawieszona jeszcze wyżej

8.08.2018, 18:29

W ocenie trenera Jagiellonii Ireneusza Mamrota belgijski KAA Gent to zespół, którego siłą jest ofensywa. Do tego to przeciwnik dobry technicznie i przygotowany taktycznie.

Jagiellonia Białystok straciła bramkę w końcówce i przegrała z KAA Gent [zdjęcia]

9.08.2018, 07:00

Jagiellonia Białystok przegrała w czwartek (9.08) na własnym stadionie z belgijskim KAA Gent 0:1 w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Rewanż za tydzień w Gandawie.