Radio Białystok | Wiadomości | W Suwałkach powstanie kompleks budynków, do których przeprowadzą się sędziowie i prokuratorzy rejonowi

W Suwałkach powstanie kompleks budynków, do których przeprowadzą się sędziowie i prokuratorzy rejonowi

autor: Marcin Kapuściński

12.10.2018, 12:42, akt. 13.10.2018, 20:02

Wkrótce zakończą się problemy lokalowe suwalskiego sądu i prokuratury. Na przełomie roku ruszy budowa kompleksu budynków, do których przeprowadzą się sędziowie i śledczy.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Porozumienie o współpracy przy tej inwestycji podpisali w piątek (12.10) przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości i dyrekcja Sądu Okręgowego. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik podkreśla, że inwestycja jest konieczna, aby suwalskie sądy oraz prokuratura działały skutecznie i szybko.

Realizujemy koncepcję, żeby budować sądy razem prokuraturą. Chodzi o to, aby sędziowie i prokuratorzy mogli swoje warunki wykonywać w sposób godny, a interesariusze w skuteczny sposób mogli poszukiwać sprawiedliwości. 

- mówi Michał Wójcik

Z podjętych kroków zadowolona jest przewodnicząca wydziału cywilnego suwalskiego sądu okręgowego Małgorzata Szostak-Szydłowska. Sędzia podkreśla, że dziś różne sądowe instytucje rozsiane są po całym mieście.

Niesie to codzienne problemy przy przesyłaniu akt między wydziałami, ochroną czterech oddalonych obiektów i ich obsługą informatyczną. Trudności mają również interesanci. Zdarza się, że przychodzą do głównego budynku, ale okazuje się że rozprawę mają gdzieś indziej. 

- mówi Małgorzata Szostak-Szydłowska

Wójcik podkreśla, że decyzja zapadła dzięki zaangażowaniu suwalskiego posła i wiceministra spraw wewnętrznych i  administracji Jarosława Zielińskiego

Był czas, gdy nawet los sądu okręgowego stał w Suwałkach pod znakiem zapytania. Te obawy nie tylko zostały odpędzone, ale udało się nam również zrobić krok w kierunku polepszenia obecnej sytuacji. 

- mówi Jarosław Zieliński

Dwa budynki powstaną przy skrzyżowaniu ulicy Leśnej z Utratą. Zlecono już przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysu inwestycji. Obiekty powstać mają w dwóch najbliższych latach i kosztować kilka milionów złotych.

| red: maj, kapStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Biegnę dla Niepodległej


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok