Radio Białystok | Wiadomości | Łomża: wyrok w sprawie "grupy Generała"

Łomża: wyrok w sprawie "grupy Generała"

25.11.2009, 16:48, akt. 16:48

Wyrok w sprawie "grupy Generała'', foto: Adam Dąbrowski
Wyrok w sprawie "grupy Generała'', foto: Adam Dąbrowski

Wyrok w sprawie grupy Generała - relacja Adama Dąbrowskiego

Kary więzienia od 2 do 7,5 lat, przepadek nielegalnie osiągniętych korzyści z handlu narkotykami oraz grzywny do 5 tys. zł - orzekł łomżyński sąd wobec oskarżonych w tzw. sprawie grupy Generała.

Sąd uznał wiarygodność świadka oskarżenia, byłego członka tej grupy, Mariusza S., którego zeznania w głównej mierze obciążyły byłych kolegów. Mariusz S. razem z byłymi kolegami oskarżał też sam siebie. Pozwoliło to uznać jego zeznania za wiarygodne, ponieważ w hierarchii grupy był osobą znaczącą.

"To, że akurat tych siedemnastu mężczyzn zasiadło na ławie oskarżonych to przypadek" - przyznał przewodniczący składu orzekającego - "Mieli różne znaczenie w grupie, ale wysokość wymierzonych kar to odzwierciedla".

Najwyższą karę otrzymał Grzegorz M.- jednen z przywódców grupy, który - zdaniem sędziego - powinien spędzić w wiezieniu 7 i pół roku i zapłacić 47 tys. Sąd uznał, że o tyle wzbogacił się na handlu narkotykami.

Na 5 lat pozbawienia wolności sąd skazał Tomasza A. i Arkadiusza B., na 4 i pół roku - Grzegorza R., Roberta S., i Artura S. Pół roku krótsze kary orzeczono wobec Ryszarda G., Andrzeja Ch., Pawła W. i Pawła T. Pozostali oskarżeni, z wyrokami 2-2,5 roku pozbawienia wolności już zakończyli odbywanie wyroków lub skończą niebawem, ponieważ do kary sąd zaliczył im areszt tymczasowy.

Sąd podzielił przekonanie prokuratury, że wszyscy oskarżeni (poza jednym - Pawłem T.) działali w grupie, odrzucił jednak twierdzenie, że był to związek przestępczy o charakterze zbrojnym. (maa)

Więcej:
Łomża: dziś wyrok w sprawie ''grupy Generała''
Zakończył się proces w sprawie "grupy Generała"Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


6. PKO Białystok Półmaraton


© Boggy - fotolia.com
SUWAŁKI
20.04.2018, 12:38, akt. 17:34

W Suwałkach będzie nowa parafia


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok