Radio Białystok | Wiadomości | Wolne etaty w białostockiej jednostce wojskowej

Wolne etaty w białostockiej jednostce wojskowej

28.12.2009, 07:12, akt. 07:12


Rekrutacja do wojska trwa - relacja Joanny Sikory

Białostocka jednostka wojskowa zatrudni zawodowych żołnierzy. To praca tylko dla odpowiednio zdeterminowanych i wysportowanych mężczyzn.

Rekrutacja rozpocznie się dziś (28.12) i potrwa do końca stycznia. "Szansę mają tylko ci, którzy odbyli już służbę wojskową" - mówi dowódca 18 Pułku Rozpoznawczego płk Piotr Oleszczak. Ale to nie wszystko, bo wszyscy chętni będą musieli zmierzyć się z kilkoma konkurencjami, jak podciąganie na drążku czy bieg przełajowy. Przyszłych żołnierzy nie ominie też rozmowa z psychologiem oraz z komisją kwalifikacyjną.

Wszystko po to - jak mówi dowódca - by do jednostki trafili tylko najlepsi. Czeka bowiem na nich ciężka i odpowiedzialna praca, a w przyszłości także wyjazdy na misje wojskowe. Dlatego tak duży nacisk kładziony jest na profesjonalne wyszkolenie zawodowych żołnierzy.

Ci na początek mogą liczyć na nieco ponad 2 tysiące złotych na rękę oraz liczne dodatki, takie jak trzynasta pensja czy dodatek mundurowy.

Rekrutacja będzie prowadzona w białostockiej jednostce wojskowej przy ulicy Kawaleryjskiej. Wszyscy chętni muszą wziąć ze sobą strój sportowy. W sumie jednostka zamierza zatrudnić kilkudziesięciu żołnierzy. (kjs)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok