Radio Białystok | Wiadomości | "Zambrowskie Żubry" rozdane

"Zambrowskie Żubry" rozdane

26.02.2011, 18:55, akt. 18:55

Rzeźbiarz Michał Selerowski, zawodniczka karate - Anna Kaczyńska i sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to tylko niektórzy wyróżnieni "Zambrowskim Żubrem" za ubiegły rok. W tym roku do dorocznej nagrody burmistrza Zambrowa zgłoszono 25 osób i firm.

Największa rywalizacja była w kategorii "twórczość i upowszechnianie kultury", w której zgłoszono aż dziewięciu kandydatów, nie wręczono za to statuetki za "inwestycję roku”. Najlepiej promował Zambrów poprzez kulturę Michał Selerowski - autor odsłoniętego w ubiegłym roku pomnika oficera polskiego - uznało jury.

W kategorii "upowszechnianie kultury fizycznej" rywali do nagrody burmistrza nie miała zawodniczka i instruktorka karate, Anna Kaczyńska, natomiast za "działalność społeczną i charytatywną" żubr trafił do sztabu WOŚP, który od ośmiu lat działa przy Miejskim Gimnazjum nr 1.

Jak zwykle trzy statuetki powędrowały w ręce sponsorów. Zambrowskim imprezom kulturalnym w ubiegłym roku najhojniej przysłużyły się: firma GOLCHEM (Złoty Żubr), Bank Spółdzielczy (srebrny) i Zakład Produkcji Kruszyw w Szumowie, który został brązowym sponsorem.

Tradycyjnie także statuetkami ze zwierzęciem herbowym miasta wyróżniono trójkę najlepszych uczniów: Damiana Wyszołmirskiego (kategoria szkół podstawowych), Dagmarę Marlenę Kacprzak (gimnazja) i Katarzynę Dragowską (szkoły ponadgimnazjalne).

W tym roku burmistrz Kazimierz Dąbrowski przyznał swoją nagrodę specjalną. Otrzymała ją Kampania Piwowarska. (mCzar)


Zobacz też:
Znamy laureatów dorocznych nagród kulturalnych w Suwałkach
Warszawskie Towarzystwo im. Fryderyka Chopina docenione za promocję SupraślaStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASW Białymstoku podsumowano polsko-litewski projekt, fot. Adama Janczewski
17.10.2017, 23:23, akt. 18.10.2017, 07:26

W Białymstoku podsumowano polsko-litewski projektźródło: www.radio.bialystok.pl​