Radio Białystok | Wiadomości | "Zambrowskie Żubry" rozdane

"Zambrowskie Żubry" rozdane

26.02.2011, 18:55, akt. 18:55

Rzeźbiarz Michał Selerowski, zawodniczka karate - Anna Kaczyńska i sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to tylko niektórzy wyróżnieni "Zambrowskim Żubrem" za ubiegły rok. W tym roku do dorocznej nagrody burmistrza Zambrowa zgłoszono 25 osób i firm.

Największa rywalizacja była w kategorii "twórczość i upowszechnianie kultury", w której zgłoszono aż dziewięciu kandydatów, nie wręczono za to statuetki za "inwestycję roku”. Najlepiej promował Zambrów poprzez kulturę Michał Selerowski - autor odsłoniętego w ubiegłym roku pomnika oficera polskiego - uznało jury.

W kategorii "upowszechnianie kultury fizycznej" rywali do nagrody burmistrza nie miała zawodniczka i instruktorka karate, Anna Kaczyńska, natomiast za "działalność społeczną i charytatywną" żubr trafił do sztabu WOŚP, który od ośmiu lat działa przy Miejskim Gimnazjum nr 1.

Jak zwykle trzy statuetki powędrowały w ręce sponsorów. Zambrowskim imprezom kulturalnym w ubiegłym roku najhojniej przysłużyły się: firma GOLCHEM (Złoty Żubr), Bank Spółdzielczy (srebrny) i Zakład Produkcji Kruszyw w Szumowie, który został brązowym sponsorem.

Tradycyjnie także statuetkami ze zwierzęciem herbowym miasta wyróżniono trójkę najlepszych uczniów: Damiana Wyszołmirskiego (kategoria szkół podstawowych), Dagmarę Marlenę Kacprzak (gimnazja) i Katarzynę Dragowską (szkoły ponadgimnazjalne).

W tym roku burmistrz Kazimierz Dąbrowski przyznał swoją nagrodę specjalną. Otrzymała ją Kampania Piwowarska. (mCzar)


Zobacz też:
Znamy laureatów dorocznych nagród kulturalnych w Suwałkach
Warszawskie Towarzystwo im. Fryderyka Chopina docenione za promocję SupraślaStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


Shchipkova Elena, Fotolia.com
POŻAR
21.06.2018, 17:08, akt. 17:16

Pożar ok. 4 ha lasu pod Michałowem


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok