Radio Białystok | Wiadomości | Łomża: podsumowanie projektu NOT-u

Łomża: podsumowanie projektu NOT-u

26.03.2011, 19:11, akt. 19:11


Foto: Adam Dąbrowski
Foto: Adam Dąbrowski

Kilkadziesiąt osób znalazło pracę, jedenaścioro rozpoczęło własną działalność gospodarczą - w Łysych podsumowano projekt realizowany przez 1,5 roku przez łomżyński NOT.

Ogłoszenie konkursu na jego prowadzenie zbiegło się w czasie z pożarem zakładów JBB w Łysych, projekt zaadresowano więc do pracowników, którzy z dnia na dzień stracili miejsca pracy - poinformował dyrektor łomżyńskiego NOT-u, Piotr Grabani. Dzięki temu kilkadziesiąt osób zdobyło nowe kwalifikacje, przede wszystkim kierowców wyższych kategorii i operatorów sprzętu.

Kilkunastu osobom umożliwiono rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wśród nowych przedsiębiorców są m.in. fotooperatorzy, kowale artystyczni, mechanicy samochodowi, budowlańcy, a także masarze pracujący już na własny rachunek.

W tym czasie zakłady JBB zostały zbudowane na nowo i część uczestników kursu wróciło tam już z wyższymi kwalifikacjami. Łomżyńska Rada NOT planuje już kolejny, podobny projekt, którego adresatami mieliby być pracownicy zwolnieni ostatnio z Fabetu w Łomży. (mCzar)
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 21.05.2017, fot. Joanna Żemojda
30.05.2017, 10:04, akt. 10:07

97 urodziny Jagiellonii Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​