Radio Białystok | Wiadomości | Sejny: starostwo chce inwestować w szpital

Sejny: starostwo chce inwestować w szpital

6.04.2011, 12:22, akt. 12:22

Nowa, druga sala operacyjna, izba przyjęć i lądowisko dla helikopterów z prawdziwego zdarzenia. Starostwo powiatowe w Sejnach stara się o unijne pieniądze dla miejscowego szpitala, który ma być rozbudowany.

Jeśli się uda, będzie też nowy sprzęt medyczny za ponad półtora miliona złotych. "Jesteśmy po wstępnej pozytywnej ocenie wniosku" - poinformował starosta sejneński, Ryszard Grzybowski. Jak dodał - rozbudowa placówki to wymóg. Szpitale muszą być teraz przestrzenne, a sejneński nie spełnia standardów. W dobudowanej części ma się znaleźć druga sala operacyjna i izba przyjęć. Ważną planowaną inwestycją jest budowa profesjonalnego lądowiska dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, tuż przy szpitalu. Teraz maszyna ląduje na boisku piłkarskim.

Starosta dodaje, że odpowiednie lądowisko będzie mogła służyć także rządowym maszynom, w razie konieczności. Chodzi jednak głównie o szybką pomoc medyczną. Na pograniczu, gdzie zwłaszcza latem jest duży ruch i wielu przyjezdnych, to bardzo ważne. Nie brakuje tu nagłych wypadków.

Ryszard Grzybowski jest dobrej myśli, jeśli chodzi o finansowanie projektów. Trudno na razie przewidzieć kiedy szpital powiatowy się powiększy i będzie miał profesjonalne lądowisko. Najprawdopodobniej stanie się tak w ciągu trzech najbliższych lat. (akk)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Pływanie na Byle Czym


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok