Radio Białystok | Wiadomości | Suwałki: wywieszono listy dzieci przyjętych do przedszkoli. Miejsc zabrakło dla ok. 300 maluchów

Suwałki: wywieszono listy dzieci przyjętych do przedszkoli. Miejsc zabrakło dla ok. 300 maluchów

29.04.2011, 16:25, akt. 16:25

Chociaż listy dzieci przyjętych do suwalskich przedszkoli zostały właśnie wywieszone, to ostateczne wyniki rekrutacji będą znane najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Jak się okazało, w dziewięciu samorządowych przedszkolach zabrakło miejsc dla blisko 300 maluchów. Najbardziej oblegane były przedszkola usytuowane na osiedlu Północ i tam też najwięcej dzieci nie dostało się do placówek.

Tylko dwa suwalskie przedszkola - nr 1 i nr 4 - przyjęły wszystkich chętnych. O tym, kto został przyjęty, decydowała sytuacja rodzinna malucha oraz wiek - na przyjęcie nie miały szans dzieci, które nie ukończyły jeszcze 3. roku życia lub te, które mieszkały poza miastem.

Listy przyjętych czeka jeszcze jedna weryfikacja. Jak zauważa rzecznik prasowy suwalskiego Ratusza Jarosław Filipowicz, niektórzy rodzice w trosce o zapewnienie dziecku miejsca w przedszkolu, składali wnioski do kilku placówek jednocześnie, zdarzało się, że do wszystkich maluch został przyjęte.

Teraz należy wszystkie zgłoszenia skrupulatnie sprawdzić. Zapewne część miejsc zwolni się także po tym, jak rodzice przeniosą swoje 6-letnie pociechy do szkół. Tam rekrutacja potrwa do końca sierpnia. (zmj)

Zobacz też:
Białystok: mija termin podpisywania umów z przedszkolami
Dzieci z 4 ościennych gmin będą mogły chodzić do przedszkoli w BiałymstokuStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok