Radio Białystok | Wiadomości | Ósma część "Podlaskich Losów"

Ósma część "Podlaskich Losów"

18.04.2008, 18:33, akt. 18:33

Białostoccy Licealiści wydali ósmą część "Podlaskich Losów". To seria książek poświęconych historii Podlasian uwikłanych w historię XX wieku. Jej badaniem zajmują się uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku.
Promocja książki odbyła się w sali widowiskowej Teatru Lalek.
Jak powiedział dyrektor Archiwum Państwowego w Białymstoku, Marek Kietliński, "Podlaskie Losy" to seria, która w inny sposób i w nowym świetle pokazuje wydarzenia bohaterów wojennych i niepokornych władzom PRL-u. Badania prowadzą bowiem młodzi ludzie, którzy wychowali się w nowej rzeczywistości.
W tym roku 10 licealistów przygotowało ósmą część serii. Przedstawia ona dzieje żołnierza AK zamordowanego z rozkazu władz komunistycznych, dwukrotnego zesłańca na Syberię, działaczy KOR i NSZZ "Solidarność" w stanie wojennym oraz działania środowiska młodzieżowej opozycji przeciwstawiającej się rzeczywistości politycznej ostatnich lat PRL.
Seria "Podlaskie Losy" ukazuje się w ramach corocznego, ogólnopolskiego konkursu Ośrodka "Karta" i dzięki Fundacji im. Stefana Batorego oraz Domu Wydawniczego "Benkowski".Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Biegnę dla Niepodległej


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok