Radio Białystok | Wiadomości | Protestującym parafianom z Berżnik nie udało się spotkać z biskupem

Protestującym parafianom z Berżnik nie udało się spotkać z biskupem

3.07.2011, 15:27, akt. 15:27


Fot. Renata Siepka
Fot. Renata Siepka

Od ponad tygodnia parafianie z Berżnik protestują przed kościołem. Nie zgadzają się z decyzją o zmianie proboszcza w ich parafii. W niedzielę (03.07) wyruszyli do Ełku, ale nie spotkali się z biskupem.

Do Ełku pojechało autokarem kilkadziesiąt osób. Wysiedli przed granicami miasta i pieszo przeszli pod kurię. Chcieli prosić biskupa o zmianę decyzji i pozostawienie ks. Władysława Napiórkowskiego jako ich proboszcza.

Pielgrzymkę zorganizowali spontanicznie, nie mając pewności, czy ktoś z kurii zechce ich przyjąć. Ostatecznie nie rozmawiali z biskupem. Nie wykluczone, że to nie pierwszy taki wyjazd parafian do Ełku.

Wcześniej wysłali petycję do Kurii Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie z ponad 900 podpisami. Swoje pismo wysłali też do przewodniczącego episkopatu Polski arcybiskupa Józefa Michalika oraz do nuncjusza apostolskiego w Polsce.

W sobotę po południu parafian odwiedził ksiądz, który ma od 5 lipca oficjalnie przejąć parafię. "Przyjęliśmy go ciepło w naszym namiocie, bo on nie jest niczemu winien" - powiedziała Radiu Białystok Danuta Miszkiel. Była wspólna modlitwa i rozmowa.

Parafianie z Berżnik nie dopuszczają myśli, że ks. Władysław Napiórkowski miałby odejść. Dla swego proboszcza ułożyli nawet piosenkę. Dziękują też wszystkim ludziom z całej Polski, którzy ich wspierają. Wierzą, że wszystko, co robią, przyniesie sukces, a ks. Napiórkowski zostanie w ich parafii. (zmj)

Zobacz też:
Parafianie z Berżnik nie rezygnują. Jadą do Ełku walczyć o swojego proboszcza
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA

fot. Adam Dąbrowski
30.04.2017, 17:08, akt. 17:18

Ewangelizacja przed ratuszem w Łomży
Dom Pogranicza - siedziba Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów", w Sejnach, fot. Iza Kosakowska
30.04.2017, 13:27, akt. 13:34

Majówka w sejneńskim ośrodku "Pogranicze"źródło: www.radio.bialystok.pl​