Radio Białystok | Wiadomości | Szpital w Sejnach stara się o unijne wsparcie wspólnie z dwoma zagranicznymi placówkami

Szpital w Sejnach stara się o unijne wsparcie wspólnie z dwoma zagranicznymi placówkami

22.09.2011, 11:19, akt. 11:19

Foto: K. J. Siemieniuk
Foto: K. J. Siemieniuk

To ma być milowy krok w kierunku rozwoju sejneńskiego szpitala. Placówka stara się o unijne fundusze na rozbudowę budynku. Projekt złożyła razem ze szpitalami w Łoździejach na Litwie i w Gusiewie w Obwodzie Kaliningradzkim.

Ma być nowy sprzęt medyczny i przyszpitalne lądowisko dla helikoptera. "Trzech partnerów w projekcie daje duże szanse powodzenia" – twierdzi dyrektor szpitala w Sejnach, Waldemar Kwaterski. Jak mówi – budynek to architektura archaiczna, gdzie jest bardzo mało miejsc, a obecne przepisy wymagają zwiększenia powierzchni. Jak dodaje dyrektor – "Przed nami jest pilna potrzeba rozbudowy szpitala, przede wszystkim nowego bloku operacyjnego, intensywnej terapii oraz izby przyjęć".

Nowy blok operacyjny, to pilna potrzeba oddziału chirurgii sejneńskiego szpitala. Leczy się tu wielu pacjentów, także z miast sąsiednich i zza wschodniej granicy. "Ilość wykonywanych zabiegów jest porównywalna ze szpitalem wojewódzkim w Suwałkach. To najlepiej pokazuje, ile pracy jest tutaj wkładanej przez oddział chirurgiczny" – zaznacza Waldemar Kwaterski. Jak dodaje – szpital ma świetne zespoły internistyczne, świetnych pediatrów i lekarzy ginekologów, do których przyjeżdżają też pacjenci z innych powiatów. "Musimy nad tym pracować i dbać o to, by sytuacja dalej się tak rozwijała" - przekonuje.

Decyzja o pieniądzach ma zapaść za kilka dni.

W szpitalu w Sejnach pracuje wielu specjalistów z innych miast. Są też lekarze z Białorusi. Mała powiatowa placówka od lat cieszy się dobrą kondycją finansową. (mCzar)


Zobacz też:
Sejny rozpoczęły spłatę potężnego długu za budowę oczyszczalni ścieków
Reporterki Radia Białystok relacjonują z SejnStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Pływanie na Byle Czym


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok