Radio Białystok | Wiadomości | Pomóżmy dzieciom z Afganistanu

Pomóżmy dzieciom z Afganistanu

12.01.2012, 08:28, akt. 08:28

Dzieci umierają tam częściej niż w Afryce, nie mają ani zabawek, ani normalnej szkoły. Od 30 lat w Afganistanie trwa wojna a ludzie żyją w nędzy i potrzebują pomocy.

Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wspólnie z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio organizują akcję Pomocy Dzieciom z Afganistanu.

Szczególnie ciężko jest tam zimą. Dzieci mają teraz wakacje, bo nie mają butów, żeby w śniegu dotrzeć do prowizorycznych szkół. To najczęściej podarte namioty lub miejsca pod drzewem, gdzie siadają dzieci i słuchają swojego nauczyciela.

Potrzebne są ciepłe ubrania - nowe, czego wymagają przepisy celne a także buty, koce, śpiwory, kołdry i przybory szkolne. Dary można przynieść codziennie do Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu przy ul. Szpitalnej 37 lub Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Skłodowskiej 7a w Białymstoku.

Zbiórka potrwa do końca stycznia, a potem wszystkie zebrane rzeczy zabiorą i przekażą dzieciom polscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie. (zmj)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok