Radio Białystok | Wiadomości | Nowe poradnie w Białymstoku i Łomży. NFZ rozstrzygnął konkursy

Nowe poradnie w Białymstoku i Łomży. NFZ rozstrzygnął konkursy

1.02.2012, 16:10, akt. 16:10

Foto: K. J. Siemieniuk
Foto: K. J. Siemieniuk

To dobra wiadomość dla pacjentów oraz podlaskich szpitali. Podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął konkursy uzupełniające z zakresu opieki ambulatoryjnej, co w praktyce oznacza, że będzie więcej miejsc, gdzie pacjenci otrzymają pomoc w ramach ubezpieczenia.

I tak - kontrakty na poradnie kardiologiczne otrzymały trzy dodatkowe placówki, czyli białostockie szpitale miejski i wojewódzki oraz niepubliczny zakład E-Vita.

NFZ zdecydował też, że Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny otrzyma kontrakt na prowadzenie poradni onkologii i hematologii oraz ginekologii dla dziewcząt.

Duża zmiana dotyczy także Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który teraz będzie mógł realizować kontrakt w poradniach reumatologicznej, kardiologicznej, urologicznej, nefrologicznej i endokrynologicznej, a przede wszystkim będzie mógł wykonywać badania przy użyciu rezonansu magnetycznego.

Szpital ma także nadzieję na ponowne uruchomienie poradni diabetologicznej i logopedycznej. Cały czas bez zamknięta będzie jednak poradnia chirurgii onkologicznej. (akk)

Więcej:
Podlaski NFZ zerwie umowy z sześcioma poradniami specjalistycznymiStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok