Radio Białystok | Wiadomości | Park Naukowy tworzy "współpracownię" dla kreatywnych

Park Naukowy tworzy "współpracownię" dla kreatywnych

17.05.2012, 20:08, akt. 20:08


To ma być miejsce, gdzie młodzi, kreatywni ludzie będą mogli się wspierać. W centrum Białegostoku powstanie biuro, z którego korzystać będą mogły osoby z ciekawym pomysłem na biznes.

Ma to związek z powstającym Parkiem Naukowo-Technologicznym. "To jest tzw. współpracownia. Będzie to miejsce, w którym studenci i młodzi przedsiębiorcy, osoby zainteresowane innowacjami, będą mogły wspólnie pracować i uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami" - mówi prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Lokal już jest - przy ulicy Sienkiewicza 9. "Cel to wsparcie innowacyjnych przedsięwzięć, które w przyszłości będą mogły się rozwijać w Parku Naukowo-Technologicznym" - tłumaczy Truskolaski.

Park Naukowo-Technologiczny w Białymstoku ma powstać do końca roku na 23 hektarach w sąsiedztwie istniejącej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Składać się będzie z centrum technologicznego z laboratoriami oraz z inkubatora przedsiębiorczości.

Na miejsce mogą liczyć firmy, innowacyjne i z potencjałem komercyjnym. Preferowane branże to biotechnologia i farmakologia, elektronika i elektrotechnika, informatyka, nanotechnologia i technologie materiałowe oraz e-biznes. Firmy będą miały pomoc administracyjną, a także przez pierwsze 3 lata preferencyjne ceny czynszu. Potem - o ile będzie miejsce - będą mogły zostać, ale będą płacić więcej. (ew/zmj)

Zobacz też:
"Podlaski Akcelerator Innowacji 2012" - szansa na realizację śmiałych pomysłów
Białystok: Inkubator przedsiębiorczości czeka na firmy
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA

fot. Adam Dąbrowski
30.04.2017, 17:08, akt. 17:18

Ewangelizacja przed ratuszem w Łomży
Dom Pogranicza - siedziba Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów", w Sejnach, fot. Iza Kosakowska
30.04.2017, 13:27, akt. 13:34

Majówka w sejneńskim ośrodku "Pogranicze"źródło: www.radio.bialystok.pl​