Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Kiedy nabór do przedszkoli?

Białystok: Kiedy nabór do przedszkoli?

8.03.2013, 11:38, akt. 11:38

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

W poprzednich latach o tej porze rekrutacja do białostockich przedszkoli już trwała, a na pewno były już znane terminy. Teraz, nie dość, że nabór się nie rozpoczął, to nie znamy też dokładnych dat.

W pierwszej połowie marca w Białymstoku rodzice zazwyczaj rozpoczynali zapisy dzieci do przedszkoli. W poprzednich latach rekrutacja rozpoczynała się np. 8 lub 12 marca. Według wstępnych zapowiedzi urzędników, nabór w tym roku również miał rozpocząć się w Dniu Kobiet. Jednak tak się nie stało i nie wiadomo, jaki kalendarz rekrutacji będzie obowiązywał w tym roku.

To dlatego, że niezakończone są prace po przetargu na system elektronicznej rekrutacji. Wygrała go inna niż w ubiegłych latach firma i w związku z tym trzeba wprowadzić poprawki. Urzędnicy zapowiadają, że zostanie to zrobione najszybciej jak się da.

Dyrektorzy przedszkoli przyznają, że rodzice dopytują się już o to, kiedy będą mogli zapisać dziecko. Mowa tu oczywiście o maluchach, które wcześniej nie uczęszczały do przedszkola. Rodzice dzieci, które już chodzą, mogą - w niektórych placówkach - składać deklaracje, czy zostawiają dziecko na kolejny rok, czy też nie.

Miejsce w przedszkolu w pierwszej kolejności znajdą dzieci rodziców samotnych i niepełnosprawnych czy z rodzin zastępczych. Na przyjęcie większe szanse mają też dzieci, których oboje rodziców pracuje. (ew/zmj)

Zobacz też:
Kraj: Dodatkowe pieniądze na przedszkola
Białystok: Zniżki dla dużych rodzinStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu
Fot. Joanna Żemojda
23.06.2018, 07:27, akt. 07:31

Nocny turniej piłki siatkowej w Białymstoku
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok