Radio Białystok | Wiadomości | Region: Świąteczna przerwa w szkołach i urzędach

Region: Świąteczna przerwa w szkołach i urzędach

6.05.2013, 07:23, akt. 07:23

Bielsk Podlaski, fot. Włodzimierz Filipowicz
Bielsk Podlaski, fot. Włodzimierz Filipowicz

Chociaż nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, w poniedziałek (06.05) nie wszędzie załatwimy sprawy urzędowe. W wielu podlaskich szkołach nie ma też lekcji.

W związku z drugim dniem prawosławnych Świąt Wielkanocnych w niektórych miejscowościach w Podlaskiem nie pracują urzędy, szkoły, a nawet prywatne przedsiębiorstwa. Zamknięte są starostwo powiatowe w Hajnówce, urząd gminy oraz urząd miasta w tym mieście. Podobnie jest w Bielsku Podlaskim. Tu także nie pracują starostwo, gmina i urząd miasta.
Wolne mają dziś też min. pracownicy urzędów gminy w Orli, Czyżach, Dubiczach Cerkiewnych, ale też w Gródku.

W drugi dzień prawosławnej Wielkanocy świętuje też wiele szkół w naszym regionie. Lekcji nie mają uczniowie większości placówek w powiecie bielskim czy hajnowskim. Tak też jest w niektórych szkołach w powiecie białostockim, a także w samym Białymstoku. Wszystko to dzięki możliwości wybrania przez dyrektorów dni wolnych od nauki w każdym roku szkolnym.

Brak lekcji w białostockich szkołach nie oznacza, że będą zamknięte. Placówki zobowiązane są do zorganizowania uczniom zajęć opiekuńczo - wychowawczych, co w podstawówkach oznacza, że otwarte są świetlice.(ms/ew/dd)

Zobacz też:
Wielkanocne śpiewanie
Abp Jakub o udziale w cerkiewnych nabożeństwachStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Zaginęła Sylwia Jarząbek, źródło: http://www.monki.policja.gov.pl
20.09.2017, 08:20, akt. 08:28

Zaginęła Sylwia Jarząbek z Moniek


źródło: www.radio.bialystok.pl​