Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Konkurs statystyczny

Białystok: Konkurs statystyczny

5.06.2013, 17:27, akt. 17:27

Fot. Katarzyna J. Cichoń
Fot. Katarzyna J. Cichoń

Międzynarodowy Konkurs Statystyczny - relacja Edyty Wołosik

Zadaniem było przeprowadzenie badań i zrobienie na ich podstawie plakatu naukowego pod hasłem "Rolnictwo". Zmierzyło się z tym ponad stu uczniów z całej Polski. W środę (5.06) w Białymstoku odbyło się rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Statystycznego.

Najlepszą pracę, która będzie reprezentować Polskę w światowym finale w Hongkongu, zrobiły Monika i Nikola Leończyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Zbadały one "Wpływ turbin wiatrowych na organizmy żywe we wsi Sierakowo". Oprócz nagród dostały też one indeksy na Politechnikę Białostocką i Uniwersytet w Białymstoku.

Ideą konkursu jest rozwijanie umiejętności dokonywania i opracowywania badań przez młodych ludzi oraz prezentowania wyników na arenie krajowej i międzynarodowej.

Nagrodzono też laureatów wśród gimnazjalistów. Najlepsi okazali się uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 12 w Białymstoku Bartłomiej Kosiński i Wiktor Krukowski i ich praca "Czy nawozy sztuczne wpływają na wzrost roślin i na ilość plonów?" (ew/wsz)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok