Suwałki  |  Łomża  |  Region
powrótpowrót
Białystok: 12 lat więzienia dla "Podlaskiego Fritzla"
9 września 2010, 15:38
Chciał złagodzenia wyroku, a otrzymał surowszą karę. Białostocki Sąd Apelacyjny z 10 do 12 lat więzienia podwyższył karę dla Krzysztofa Bartoszuka, skazanego za wielokrotny gwałt na córce i znęcanie się nad rodziną.

"Zdaniem sądu apelacyjnego, poprzedni wyrok był rażąco niski i w społecznym odczuciu niesprawiedliwy" - mówi sędzia Andrzej Czapka.

Krzysztofa Bartoszuka, jak i jego obrońcy nie było podczas ogłoszenia wyroku. Dzisiejsze orzeczenie jest prawomocne.

Przypomnijmy, że sprawa wyszła na jaw w 2008 roku, kiedy żona i córka zdecydowały się przerwać wieloletnie milczenie i opowiedziały policji, co działo się w domu. Dziewczyna była wielokrotnie wykorzystywana seksualnie przez ojca i urodziła mu dwoje dzieci. Mówiła, że ojciec zmusił ją, by zostawiła je w szpitalu.

Sprawa, ze względu na swój bulwersujący charakter, od samego początku budziła duże zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. Zwyrodniały ojciec, porównywany był do skazanego za podobne czyny Austriaka Josefa Fritzla. (emce)

Więcej:
"Podlaski Fritzl" chce złagodzenia kary
Dodaj do Wykop Dodaj do Twitter Dodaj do Facebook Dodaj do Śledzika Dodaj do Blip
WASZE KOMENTARZE: (0)
Dodaj komentarz

O NAS | PROGRAM | AUDYCJE | KONTAKT | REKLAMA | RSS

Copyrights © Polskie Radio Białystok. Wszelkie prawa zastrzeżone.