Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Koniec marzeń o zdobyciu Pucharu Polski

Jagiellonia: Koniec marzeń o zdobyciu Pucharu Polski

15.04.2014, 19:41, akt. 19:41

Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka (Stadion Zawiszy Bydgoszcz), fot. PRB

Jagiellonia Białystok zakończyła przygodę w Pucharze Polski. We wtorek (15.04) zremisowała 1:1 (1:0) z Zawiszą Bydgoszcz w półfinale PP i tym samym odpadła z rozgrywek. W pierwszym meczu Zawisza wygrał z żółto-czerwonymi 2:0.

Nadzieję na dobry rezultat i grę Jagiellonii w finale dał Adam Dźwigała, który w 22. minucie strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Zawiszy.

W odpowiedzi gospodarze kilka minut później przeprowadzili bardzo groźną akcję. W 28. minucie zza pola karnego strzelał były zawodnik Jagiellonii Vahan Gevorgyan i trafił piłką w słupek.

W 34. min. żółto-czerwoni byli bliscy zdobycia drugiej bramki. Po zagraniu przez Filipa Modelskiego piłki z prawej strony boiska futbolówka otarła się o poprzeczkę.

W drugiej połowie Zawisza strzelił jedną bramkę, która okazała się być na na miarę awansu. W 86. minucie celne trafienie w sytuacji sam na sam zaliczył wprowadzony do gry w drugiej połowie Jorge Kadu i gospodarze mogli się cieszyć z awansu do finału.

W finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym Zawisza zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Zagłębie Lubin – Arka Gdynia. W pierwszym meczu Zagłębie wygrało 3:0. Rewanż będzie rozegrany w środę (16.04) w Gdyni. (wsz/wsz)