Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Remis z Lechią Gdańsk na początek sezonu

Jagiellonia: Remis z Lechią Gdańsk na początek sezonu

19.07.2014, 19:52, akt. 19:52

Prezentacja Jagiellonii Białystok przed sezonem 2014/15, fot. Joanna Żemojda

Jagiellonia Białystok zremisowała 2:2 (2:1) w pierwszym meczu piłkarskiej ekstraklasy nowego sezonu 2014/2015. Spotkanie z faworyzowaną Lechią rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy.

Żółto-czerwoni szybko objęli prowadzenie. W 6. minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał Nika Dzalamidze, ale obrońcom Lechii udało się wybić piłkę.

Futbolówka ponownie trafiła pod nogi Dzalamidze, który dośrodkował wprost na głowę Patryka Tuszyńskiego, który pokonał rywala gości.

Był to pierwszy gol w barwach Jagiellonii zdobyty przez Tuszyńskiego, który w przerwie między sezonami trafił do Białegostoku właśnie z Lechii.

W 29. minucie Jagiellonia prowadziła już 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Tuszyński, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Lechii i bez problemów go pokonał. Asystę przy bramce zaliczył Dani Quintana.

Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa, przez nikogo nie pilnowany Piotr Wiśniewski strzałem z pola karnego zaskoczył Krzysztofa Barana i strzelił swojego pierwszego gola w sezonie.

W 69. minucie piłkarze z Gdańska doprowadzili do wyrównania. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Sadajew, zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej i futbolówka odbiła się od Marka Wasiluka, wpadając obok bezradnego Krzysztofa Barana.

Mecz na trybunach Stadionu Miejskiego w Białymstoku obserwowało 5782 widzów.

Następny mecz Jagiellonia zagra na wyjeździe. W niedzielę (27.07) o 15:30 zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz. Spotkanie będziemy transmitować na naszej antenie i w internecie. (wsz/wsz)