Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Żółto-czerwoni liderem rozgrywek [zdjęcia]

Jagiellonia: Żółto-czerwoni liderem rozgrywek [zdjęcia]

1.08.2014, 19:52, akt. 19:52

Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1, 1.08.2014, fot. Grzegorz Chuczun/jagiellonia.net

Po niezwykle ciekawym i obfitującym w sytuacje podbramkowe meczu Jagiellonia Białystok pokonała Cracovię 2:1 (0:1). Dzięki zdobytym trzem punktom żółto-czerwoni przynajmniej do sobotnich (2.08) meczów ekstraklasy są liderem ekstraklasy.

Pierwszego gola w meczu strzelili goście z Krakowa. W 26. minucie doszło do nieporozumienia między Modelskim i Maderą, którzy w walce o piłkę zderzyli się w polu karnym a do piłki doskoczył Łukasz Zejdler, który futbolówke zagrał Denissowi Rakelsowi. Zawodnik Cracovii nie miał problemów z pokonaniem Jakuba Słowika i od 26. minuty goście prowadzili 1:0.

W 33. minucie żółto-czerwoni trafili do siatki rywali, ale arbiter spotkania – Jarosław Przybył nie uznał gola, dopatrując się wcześniej przewinienia na jednym z zawodników Cracovii. Nieznanego gola strzelił Mateusz Piątkowski.

Najlepsze okazje do wyrównania Jagiellonia miała w ostatnich minutach przed przerwą. Wówczas dwukrotnie na bramkę rywali uderzał Mateusz Piątkowski. Za pierwszym razem piłkę odbił bramkarz Pasów – Krzysztof Pisarz, a za drugim razem piłka odbiła się od słupka.

W 56. minucie Jagiellonia doprowadziła do wyrównania. Bramkarza gości silnym uderzeniem lewą nogą zza pola karnego pokonał Maciej Gajos.

W 64. minucie żółto-czerwoni mogli objąć prowadzenie w meczu. Po zagraniu piłki przez Maderę, futbolówka trafiła jednak w słupek bramki Pilarza.

W 87. minucie podopieczni Michała Probierza zdobyli zwycięską bramkę. Autorem trafienia był Michał Pazdan, dla którego spotkanie z Crcovią, było pierwszym w tym sezonie po wyleczeniu kontuzji.

Mecz na trybunach Stadionu Miejskiego w Białymstoku zgromadził 6780 widzów. (wsz/wsz)