Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Porażka z mistrzem Polski [zdjęcia]

Jagiellonia: Porażka z mistrzem Polski [zdjęcia]

15.08.2014, 22:23, akt. 22:23

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3, 15.08.2014, fot. Grzegorz Chuczun/jagiellonia.net

Jagiellonia Białystok była słabsza i poniosła zasłużoną porażkę. Żółto-czerwoni przegrali w piątek (15.08) przed własną publicznością z mistrzem Polski Legią Warszawa 0:3 (0:2). Mecz na przebudowywanym Stadionie Miejskim obejrzał komplet widzów, czyli 7435 osób.

Pierwszego gola goście strzelili w 14. minucie. Wówczas nie pilnowany w lewej części boiska Jakub Kosecki dośrodkował w pole karne do Michała Żyro. Zawodnik Legii nie miał problemów z pokonaniem Słowika z najbliższej odległości.

W 25. minucie goście strzelili drugiego gola. Ponownie z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Tomasz Brzyski. Do piłki najwyżej wyskoczył Radović i pokonał Słowika.

Najlepszą okazję do zdobycia bramki żółto-czerwoni mieli w 28. min. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Legii znalazł się Mateusz Piątkowski, ale jego strzał po ziemi niestety obronił Dusan Kuciak.

W drugiej połowie tempu meczu było wyraźnie wolniejsze. Goście zadowoleni z prowadzenia nie forsowali tempa. Mimo to, nie brakowało sytuacji podbramkowych.

Najlepszą okazję do zdobycia bramki piłkarze Jagiellonii mieli w 75. minucie spotkania. Maciej Gajos dośrodkował piłkę w pole karne, a Patryk Tuszyński z kilku metrów uderzył piłkę w słupek.

Od 77. minuty piłkarze z Białegostoku grali w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną dostał Marek Wasiluk.

Pięć minut przed końcowym gwizdkiem goście podwyższyli wynik meczu na 3:0. Po dośrodkowaniu Brzyskiego, futbolówkę w siatce umieścił Kucharczyk. (wsz/wsz)