Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Żółto-czerwoni liderem tabeli [zdjęcia]

Jagiellonia: Żółto-czerwoni liderem tabeli [zdjęcia]

25.10.2014, 17:32, akt. 17:32

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:2, 25.10.2014, fot. Grzegorz Chuczun/jagiellonia.net

Jagiellonia Białystok wygrała 2:0 (1:0) z Piastem Gliwice w piłkarskiej ekstraklasie. Dzięki zdobytym trzem punktom Jagiellonia została, przynajmniej do niedzielnego (26.10) meczu Legii Warszawa, liderem tabeli.

Pierwszego gola w wyjazdowym spotkaniu żółto-czerwoni strzelili w 34. minucie. Akcję prawą stroną boiska poprowadził Nika Dzalamidze, zagrał idealnie w pole karne, a stamtąd niepilnowany Maciej Gajos uderzeniem głową skierował piłkę do siatki gliwiczan.

Drugiego gola białostoczanie strzelili w 86. minucie. Wówczas do piłki wybiegł bramkarz gości, wybił ją niefortunnie, a futbolówka trafiła pod nogi Patryka Tuszyńskiego, który skierował ją wprost do pustej bramki.

Wygrana z Piastem była już czwartą z rzędu ligową wygraną Jagiellonii i siódmym meczem bez porażki. Następny mecz ligowy Jagiellonia Białystok zagra w poniedziałek 3 listopada. Wówczas o 20:30 na Stadionie Miejskim w Białymstoku podejmie piłkarzy GKS Bełchatów. Wcześniej, bo 30 października zagra z Lechem w Poznaniu w 1/8 finału Pucharu Polski. Oba mecze będziemy transmitować na naszej antenie.

Zdjęcia Grzegorza Chuczuna dzięki uprzejmości portalu jagiellonia.net (wsz/wsz)