Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Żółto-czerwoni wygrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin

Jagiellonia: Żółto-czerwoni wygrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin

3.06.2015, 22:29, akt. 22:29

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:3, 3.06.2015, fot. Joanna Żemojda

Jagiellonia Białystok wygrała z Pogonią Szczecin 3:1 (2:0) w wyjazdowym meczu piłkarskiej ekstraklasy. Dzięki temu, że druga w tabeli Legia Warszawa zremisowała w Gdańsku z Lechią, żółto-czerwoni tracą tylko już jeden punkt do wicelidera. W niedzielę (7.06) ostatnia kolejka piłkarskiej ekstraklasy.

Pierwszą bramkę żółto-czerwoni zdobyli w 23. min. Z rogu dośrodkował Karol Mackiewicz, a Igor Tarasovs uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki. To było pierwsze trafienie Łotysza w Jagiellonii.

W 37. min. na indywidualną akcję zdecydował się Maciej Gajos. Jego strzał zdołał odbić na poprzeczkę bramkarz Pogoni, ale był bezradny wobec strzału Patryka Tuszyńskiego, który podwyższył na 2:0.

Dwa gole w drugiej połowie

Na początku drugiej połowy z boiska musiał zejść kontuzjowany Michał Pazdan, za którego wszedł 20-letni Michał Pawlik. Dla młodego zawodnika był to pierwszy występ w tym sezonie na boiskach ekstraklasy. Po zejściu Michała Pazdana obrona Jagiellonii wyglądała już gorzej i do sytuacji strzeleckich zaczęli dochodzić gospodarze. W 70. min. Pogoń trafiła na 1:2. Z prawej strony boiska, niemal z linii bramkowej piłkę dośrodkował Adam Frączczak, a gola z kilku metrów strzelił Dominik Kun.

W 80. min. żółto-czerwoni strzelili trzeciego gola. Piłkę w połowie boiska stracili Portowcy, przejął ją Nika Dzalamidze, który wbiegł w pole karne i zagrał do 18-letniego Karola Świderskiego, który zaliczył swoje pierwsze trafienie w tym sezonie.

Ostatni mecz w sezonie Jagiellonia zagra w niedzielę. O 18:00 zmierzy się z Lechią Gdańsk. (wsz/wsz)