Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatletyka: Dwa medale Polaków w rzucie dyskiem

Lekkoatletyka: Dwa medale Polaków w rzucie dyskiem

29.08.2015, 14:52, akt. 14:52

Africa Studio - Fotolia.com

Piotr Małachowski zdobył złoty, a Robert Urbanek brązowy medal w konkursie rzutu dyskiem podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Pekinie.

Małachowski w najlepszej próbie uzyskał 67,40 m, a Urbanek 65,18 m. Drugie miejsce zajął Belg Philip Milanov z wynikiem 66,90 m.

Reprezentanci Polski zakończyli udział w mistrzostwach z 8 medalami: trzema złotymi, jednym srebrnym i czterema brązowymi. Mistrzami świata zostali: Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek w rzucie młotem oraz Piotr Małachowski w rzucie dyskiem. Srebrny medal zdobył Adam Kszczot w biegu na 800 m, a brązowe Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, Wojciech Nowicki w rzucie młotem i Robert Urbanek w rzucie dyskiem.

Mistrzostwa świata zakończą się w niedzielę (30.08), ale tego dnia Polacy nie będą startować. (IAR, oprac. zmj)