Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Żółto-czerwoni przegrali w Szczecinie po bardzo słabym meczu

Jagiellonia: Żółto-czerwoni przegrali w Szczecinie po bardzo słabym meczu

28.09.2015, 19:59, akt. 19:59

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:3, 3.06.2015, fot. Joanna Żemojda

0:00
0:00
Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin - zapowiedź meczu w relacji Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

To był bardzo słaby mecz w wykonaniu obu drużyn. Piłkarze Jagiellonii Białystok nie wykorzystali szansy na awans na 2. miejsce w piłkarskiej ekstraklasie. W poniedziałkowym (28.09) meczu przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:2 (0:1).

Gospodarze strzelili pierwszego gola w 43. min. Na listę strzelców wpisał się Jakub Czerwiński. Na drugą połowę piłkarze Jagiellonii wyszli z wyraźną chęcią szybkiego strzelenia gola. Ta sztuka udała się już w 47. min. Po zagraniu Tarasovsa, Fiodor Czernych strzałem z półobrotu z kilku metrów pokonał bramkarza Pogoni. To pierwszy gol reprezentanta Litwy w barwach Jagiellonii.

Zaledwie kilka minut później żółto-czerwoni ponownie przegrywali. W 51. min. Jacek Góralski faulował w polu karnym Frączczaka. Bramkarz Jagi Bartłomiej Drągowski zdołał obronić strzał Zwolińskiego, ale był bezradny przy dobitce Akahoshiego.

W 88. min. żółto-czerwoni byli bliscy wyrównania. Po strzale Karola Świderskiego z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki. W doliczonym czasie gry żółto-czerwoni grali w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną dostał kapitan Jagiellonii Rafał Grzyb.

Po tym meczu Pogoń awansowała na pozycję wicelidera tabeli i jest jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała jeszcze meczu. Jagiellonia Białystok pozostała na 7. miejscu. (wsz/wsz)