Radio Białystok | Wiadomości | Bielszczanin zdobył drugie miejsce Grand Prix Europy w bieganiu po schodach

Bielszczanin zdobył drugie miejsce Grand Prix Europy w bieganiu po schodach

22.06.2016, 11:31, akt. 11:31

Zdjęcie ilustracyjne, Fot: K. J. Siemieniuk

Urodzony w Bielsku Podlaskim Piotr Łobodziński zajął drugie miejsce w Grand Prix Europy w bieganiu po schodach, poprawiając jednocześnie swój osobisty rekord.

Zawody odbyły się w dniach 17-19.06. Towerrunnerzy zmierzyli się z wieżowcami, kolejno: w Wiedniu, Brnie i Bratysławie, przy czym pokonali w sumie ponad 2000 schodów. Oprócz tego bielszczanin ma już na swoim koncie takie sukcesy jak Mistrzostwo Świata, Europy i trzykrotne mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie. Trzy razy udało mu się też zdobyć Puchar Świata. Obecnie Polak zajmuje pierwsze miejsce w ogólnym rankingu biegaczy po schodach. (as,ak/nb)