Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Aż 80 procent Polaków deklaruje, że zna co najmniej jeden język obcy. Wielu jednak przyznaje, że ma problemy z udzielaniem prostych odpowiedzi w tych językach.
Czy to, że znamy język, oznacza, że umiemy się nim posługiwać na co dzień, a także jak skutecznie uczyć się języków obcych - podpowiada trener językowy - Mateusz Gmitrzak.
Przed pandemią z pracy zdalnej korzystało niespełna 19 procent pracowników. Na skutek korona-kryzysu na home office przeszło w Polsce ponad 3/4 pracowników umysłowych. Większość z nich ocenia ten model pracy jako łatwy do zorganizowania i przynoszący korzyści – tak przynajmniej wynika z badań.
Nikt nie ma już wątpliwości, że mamy do czynienia nie tylko z pandemią koronawirusa, ale też pandemią nadwagi i ociężałości.
Zamknięte lodowiska, stoki narciarskie, domy kultury czy muzea - te ferie są zdecydowanie inne niż zwykle, ale nie muszą być nudne.
Co trzeci Polak przyznaje, że te święta Bożego Narodzenia będą mniej radosne niż zwykle. Jak w tej trudnej sytuacji się z nich cieszyć i spędzić je bezpiecznie, nie zapominając o naszych seniorach?
Młodzi kontra starzy, czyli konflikt pokoleń. Istniał od zawsze, ale znawcy tematu zwracają uwagę, że teraz - w czasie pandemii - trochę się zaostrzył. Dlaczego i na jakim tle?
Z badań wynika, że uczniowie i studenci to grupa osób, która chyba najbardziej odczuła skutki globalnego strachu przed koronawirusem. Zamknięte szkoły i uniwersytety całkowicie zmieniły ich tryb życia.
Prawie 30 proc. dzieci i młodzieży w czasie lockdownu doświadczyło co najmniej jednej z form krzywdzenia - co dziesiąte przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej, tyle samo - wykorzystywania seksualnego.
Pandemia koronawirusa i związane z nią zamknięcie szkół odbiły się na nauce małych dzieci.
Co nas najbardziej stresuje w pandemii, czego się boimy i jak sobie z tym radzić.
Prowadzący:
Iza Serafin