W czasie pandemii pijemy więcej alkoholu

29 stycznia 2021

nikitos77 - Fotolia.com
nikitos77 - Fotolia.com



0:00
0:00
W pandemii pijemy więcej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Prawie 73% badanych deklaruje, że pije w czasie pandemii. W ostatnim roku wydaliśmy na alkohol 39 miliardów złotych. To - po odliczeniu dzieci -oznacza 1 250 zł na osobę.

Dlaczego teraz pijemy więcej alkoholu? Czy to jest groźne, czy po prostu zawsze możemy przestać, kiedy pandemia już się skończy? Jak rozpoznać, że przekraczamy te cienką granicę, po której już trudno będzie przestać?


Gość Izy Serafin:

terapeutka uzależnień - Katarzyna Makocka-Wojsiat



Przeczytaj, zanim skomentujesz

"AlienAkcept" - jak sobie radzić z wyobcowaniem i odrzuceniem


"AlienAkcept", czyli "Obcy Akceptuj" - to nazwa projektu, który pod okiem opiekunów realizują uczniowie V LO w Białymstoku.



Era nowych uzależnień


Początek XX wieku uznaje się za erę nowych uzależnień, bo - oprócz substancji, takich narkotyki czy alkohol - wpadamy w nałogi pewnych zachowań.



Mężczyźni o mężczyznach


Jak współcześni mężczyźni definiują męskość? Czy mamy rzeczywiście do czynienia z kryzysem męskości, o którym mówi się coraz więcej?



Z kobietami o kobietach


Czym jest dla nas kobiecość, jak się wyraża dziś i wyrażała kiedyś? Czy i w jaki sposób trzeba o nią dbać?



Dlaczego warto doceniać pracowników


Dzień Docenienia Pracownika przypada zawsze w pierwszy piątek marca. Skąd się wziął taki dzień w kalendarzu? Czy to święto potrzebne? Dlaczego warto inwestować w dobrostan pracowników? Czy to tylko wydatek, czy inwestycja?



Razem przeciwko przemocy i w obronie wolności


"Nazywam się Miliard" to polska nazwa akcji "One Billion Rising", która jest ogólnoświatowym protestem w formie tańca. Zwraca uwagę na przemoc wobec kobiet, na aspekty pojęcia przemocy i jej przeciwdziałania, a przede wszystkim na przemoc seksualną.



Konflikty - nieodłączny element życia


Znawcy tematu twierdzą, że konflikt z natury nie jest czymś negatywnym. To po prostu informacja, że nasze zachowania, słowa, postawy nie spotykają się z akceptacją drugiej osoby. Zatem czym rzeczywiście są te konflikty, jak wpływają na nasze życie, jak na nie reagować i konstruktywnie rozwiązywać te, na które mamy wpływ?



Przeciwdziałajmy dyskryminacji seniorów


Lekceważenie, obojętność, nieprzyjemne żarty, wykorzystywanie materialne, zastraszanie czy przemoc fizyczna - z takim traktowaniem spotyka się wielu seniorów. Potwierdza to prawie jedna czwarta badanych.



Po co nam kompetencje miękkie


To umiejętności, które mają coraz większe znaczenie - zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, są bardzo pożądane na rynku pracy, ale też dość unikatowe. Do czego są potrzebne, czy i ewentualnie jak można się ich nauczyć, a raczej rozwijać?




 
 

Prowadzący:

Olga Gordiejew
Dorota Niebrzydowska
Iza Serafin



REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok