Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To generacja indywidualistów, często nawet samotników, którzy są niepokorni, czasami wręcz egoistyczni. Patrzą na świat realistycznie, czasami skłaniając się nawet ku pesymizmowi. Co ważne - są bardzo kreatywni, cenią sobie samorozwój i niezależność. Dziś bierzemy pod lupę pokolenie "Z", które weszło już na rynek pracy i powoli może go opanowywać. To zupełnie odmienna generacja od poprzednich. Jakie są te "Z-tki"? Jakie są prognozy z ich funkcjonowaniem na rynku pracy?
Goście Izy Serafin:
- dr Edyta Dąbrowska z Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
- dr Katarzyna Sztop-Rutkowska - z Instytutu Socjologii UwB i Fundacji SocLab.
Dziś bierzemy pod lupę nowy przedmiot, nauczany od tego roku szkolnego. Chodzi o biznes i zarządzanie, który zastąpił podstawy przedsiębiorczości.
Znawcy tematu mówią, że inteligencja emocjonalna jest równie ważna jak ta ogólna, o czym często zapominamy. Warto jednak o niej pamiętać i rozwijać od najmłodszych lat.
Wakacje - jak zwykle - minęły za szybko, a wrzesień przyszedł zdecydowanie za wcześnie.
Jak być duchem i ciałem tu i teraz, czyli o treningu uważności. Na czym to polega, jak się do tego przygotować i jak skutecznie tę uważność na siebie i świat trenować, zwłaszcza podczas rozpoczynających się wakacji?
Współczesny ojciec przewija, karmi, bierze urlop tacierzyński, aktywnie uczestniczy w życiu rodziny i wychowywaniu dzieci, bez problemu robi to, co przypisywano przez wieki jedynie kobietom.
Przez lata mówiło się o nas, że jesteśmy narodem smutasów i malkontentów. Jednak z najnowszego raportu agencji Eurofound dotyczącego poziomu optymizmu i pesymizmu wśród obywateli poszczególnych krajów Unii wynika, że Polacy są jednym z najbardziej optymistycznych narodów we Wspólnocie.
Dziś w Akademii Życia o toksycznych rodzicach. To temat trudny - bo jak zaakceptować fakt, że osoby, które powinny nas bezgranicznie kochać, mogą np. zatruwać nas złymi emocjami i niszczyć?
"Szczęście zaczyna się w naszych głowach" - to jedna z idei, którą chcą przekazać kobietom organizatorki konferencji pod hasłem "Moc kobiety".
Praktykowanie uważności - jak dowodzą jej propagatorzy, ale też badania - może zdecydowanie ułatwić nam życie. Ma też niezwykle dobroczynny wpływ na nasze zdrowie - fizyczne i psychiczne.
Prowadzący:
Iza Serafin