Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Każdego roku 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten ma na celu propagowanie wiedzy i uwrażliwienie społeczeństwa na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej. Będziemy mówić o tym w audycji "Bez barier". Wrócimy też do tematu Ambasadorów Białostockiego Sportu. Wśród siedmiu uhonorowanych osób jest jedna osoba z niepełnosprawnością. To utytułowany tenisista stołowy Rafał Czuper.
Ta interdyscyplinarna inicjatywa połączyła osoby o alternatywnej motoryce ruchu, czyli poruszające się na wózkach inwalidzkich, z tancerzami pełnosprawnymi, kreując przestrzeń do wspólnego tworzenia sztuki.
Była to okazja do rozmowy z osobami, które mimo przeciwności losu, realizują swoje pasje, ale też promocja ambasadorów mobilności. W Białymstoku odbył się Festiwal Niezależnego Życia.
Z jednej strony ma to być centrum informacyjne, z drugiej kuźnia pomysłów wspierających osoby z niepełnosprawnościami. W Białymstoku uruchomiono Ośrodek Niezależnego Życia.
Przeciwności losu nie odebrały nadziei na dobre życie. Z tego założenia wychodzi 16-letni Jakub z Bielska Podlaskiego i jego rodzina. W "Bez barier" poznamy historię tego chłopaka.
Co roku 15 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Celem tej inicjatywy jest przedstawienie opinii publicznej problematyki osób niewidomych i niedowidzących.
W Białymstoku powstała kolejna placówka, która wspiera dzieci z autyzmem. Fundacja Koliber, założona przez rodziców takich dzieci, postawiła na swoim i uruchomiła szkołę podstawową.
Za nami wyjątkowe wydarzenie w Białymstoku - pierwsza w Polsce Gala Paraboksu. To jeden z tematów "Bez barier", ale też mówimy o ułatwieniach, na jakie mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami podczas niedzielnych wyborów parlamentarnych i referendum.
Celem tej inicjatywy było pogłębienie wiedzy o skutecznym wspieraniu osób z niepełnosprawnością, ale też nauka nowych umiejętności i zachęcanie do rozwijania zainteresowań.
Ogród hortiterapeutyczny to miejsce do terapii ogrodem, w którym - jak czytamy w opisie tego pomysłu - znajdą się strefy działające na poszczególne zmysły oraz dające możliwość aktywności w naturze, a starannie dobrana roślinność zostanie ukształtowana tak, aby zachęcić dzieci do bezpośredniego obcowania z przyrodą.
Prowadzący:
Aneta Gałaburda