„Jaga” Katarzyna Berenika Miszczuk

17 czerwca 2019, 07:59

książka
książka

A gdyby tak cofnąć się w czasie? „Jaga” to prawdziwy początek bestsellerowej serii „Kwiat paproci”. Nowa książka Katarzyny Bereniki Miszczuk to powieść nie tylko dla wielbicieli kultowego cyklu. W świat słowiańskich bogów i demonów zanurzyć się może każdy, komu opowieści o magii są bliskie.

 

Młoda Jarogniewa po śmierci babki obejmuje stanowisko szeptuchy w Bielinach. Zna ludowe opowieści, ma zeszyt z przepisami babci Radomiły i… właściwie tyle. Mieszkańcy odnoszą się do niej z wyraźną rezerwą. Rodzina zrywa z nią wszelkie kontakty, gdy młoda Jaga ucieka przed niedoszłym narzeczonym. Na dodatek ktoś okrada chatę babki, pozbawiając młodą następczynię szeptuchy niemal całego dobytku. Do tego wszystkiego w Bielinach nagle pojawia się podejrzanie wiele istot nadprzyrodzonych o niekoniecznie dobrych zamiarach. Na żercę Mszczuja jak zwykle nie ma co liczyć, ognisty bóg też jakoś nie pali się, żeby przyjść z pomocą. Czy Jaga sama sobie z tym poradzi? Czy odkryje tajemnicę istnego najazdu słowiańskich bóstw, demonów i innych potworów na Bieliny?

 

Katarzyna Berenika Miszczuk – ma trzydzieści lat, a na swoim koncie już kilkaset tysięcy sprzedanych książek. Swoją pierwszą powieść napisała w wieku piętnastu lat. Katarzyna Berenika Miszczuk to jedna z najpopularniejszych młodych polskich autorek.  Z wykształcenia jest lekarką. Ma w swoim dorobku kilkanaście książek, w tym między innymi powieści „Ja, diablica” (2010), „Ja, anielica” (2011) oraz „Ja, potępiona” (2012) z serii diabelsko-anielskiej, a także bestsellerową „Szeptuchę” (2016, Książka Roku 2016 w plebiscycie lubimyczytac.pl), „Noc Kupały” (2016), „Żercę” (2017, Książka Roku 2017 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl) oraz najnowszą – „Przesilenie” z cyklu „Kwiat paproci”, także nagrodzoną w plebiscycie lubimyczytac.pl. W 2017 roku ukazał się także thriller jej autorstwa, którego akcja toczy się na warszawskim oddziale psychiatrii – „Obsesja”, a rok później jego druga część, „Paranoja”.

Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS„Pobudzeni” Randi Hutter Epstein

Nowość Wydawnictwa Marginesy"Nigdy więcej" Anna Zamojska

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis Media."Wege" Jamie Oliver

Nowość Wydawnictwa Insignis"Francuzki dojrzewają najpiękniej" Mylène Desclaux

Nowość z Wydawnictwa Literackiego

"Części zamienne" Joshua D.Mezrich

Nowość od Wielkiej Litery"Wiłka, Smocza Dziewczynka" Antonina Kasprzak

Nagroda dla książki Wydawnictwa bis"Żyj pięknie" Pema Chödrön

Nowość z Wydawnictwa Zwierciadło"Przy stole z Hitlerem" Rosella Postorino

Nowość Wydawnictwa W.A.B"Psy pożrą ciało Jezebel" Jarosław Kamiński

Nowa książka Wydawnictwa GWP Foksal"Operacja Rafael" Marcin Faliński

Nowość od Czarnej Owcy


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok