„Siła snów” Alice Robb

13 listopada 2019, 06:30

Siła snów
Siła snów

 

Jaką rolę w naszym życiu odgrywają marzenia senne? Czy śpiąc, tracimy tylko czas? A gdyby tak uczyć się wtedy nowych języków, przewidywać przyszłość, latać i realizować nierealne marzenia - i co najważniejsze móc robić to świadomie? 13 listopada br. nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się „Siła snów” - książka, której autorka Alice Robb przekonuje, że jak najbardziej jest to możliwe

Czy, skoro trzeba przespać jedną trzecią życia – a wszystko wskazuje, że tak jest – to chcecie również przespać swoje sny?. W czasach wiecznego pośpiechu ludzie przykładają nikłe znaczenie swoim snom, traktując je bardziej jako zbędną konieczność niż okazję, by zachować świadomość i żyć pełnią życia.

Alice Robb, amerykańska dziennikarka zafascynowana snem, udowadnia, iż teza o nieprzydatności snów jest całkowicie błędna. Marzenia senne odgrywają podstawową rolę w naszym emocjonalnym i intelektualnym funkcjonowaniu; pomagają nam kształtować wspomnienia, rozwiązywać problemy i zachować zdrowie psychiczne. Zdaniem Robb ignorując sny, marnujemy szansę na podróż w głąb umysłu. Natomiast, gdy zdamy sobie sprawę z niezwykłych zdarzeń, które możemy realizować w trakcie spoczynku, czas ten można zacząć wykorzystywać efektywnie i… świadomie czyli wpływać na rzeczywistość poprzez senne wizje.

Wizje te i ich potężna, niedoceniana siła mają ogromny wpływ odkrycia naukowe i twórczość artystyczną. Jak wyglądałby świat, gdyby nie wynalezienie żarówki, maszyny do szycia czy układu okresowego pierwiastków? Nie sposób wymienić wszystkich twórców  – są wśród nich Ludwig van Beethoven, Dmitrij Mendelejew, Salvador Dalí,  Thomas Edison – których działania zmieniły świat, a inspirację do ich wynalezienia przypisują oni właśnie marzeniom sennym.

„Siła snów” to niezwykły przewodnik po świecie snów, który pokazuje, jak istotną rolę mogą one odegrać w życiu każdego z nas. Alice Robb z pasją i profesjonalizmem prezentuje metody opracowane przez starożytnych filozofów i współczesnych naukowców, udowadniając terapeutyczne znaczenie świadomego śnienia. Opisuje metody wywoływania tego stanu, procesów panowania nad swoimi snami i wykorzystywania ich potęgi do efektywnego i pełnego życia na jawie.

Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS„Średniowiecze. Obalanie mitów" Jacek Kowalski

Nowość z Wydawnictwa Zona Zero"Atlas szczęścia" Helen Russel

Nowość Wydawnictwa Insignis,"Kosmiczne rozterki" Neil deGrasse Tyson

Nowość Wydawnictwa Insignis

"Czarne lustro" Charlie Brooker, Annabel Jones

Nowość Wydawnictwo Insignis"Serce nie ma zmarszczek" Dorota Goldpoint

Nowość z Wydawnictwa Burda Media"TERAZ albo NIGDY" Szymon Hołownia

Nowość od Wydawnictwa Znak"Droga Jana" Dorota Danielewicz

Nowość z Wydawnictwa Literackiego"Tajemnica zielonej teczki" Beata Sarnowska

Nowość z Wydawnictwa Skrzat"Zwierz" Piotr Kościelny

Nowość Wydawnictwa Initium"Niewinność Lukrecji" Eliza Korpalska

Nowość -Wydawnictwo Oficynka"Mrok we krwi" Paweł Kopijer

Rozmawiamy o literaturze fantasy„Siła snów” Alice Robb

Nowość proponuje Wydawnictwo Agora


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok