"Podróż intuicyjna" Michał Szczęśniak

22 czerwca 2020, 18:42

Podróż intuicyjna
Podróż intuicyjna

Indie, Nepal, Bangladesz, Stany Zjednoczone, Argentyna, Boliwia, Peru, Ekwador, Galapagos – odległe miejsca kuszą egzotyką i oferują niezliczone atrakcje zwłaszcza tym, którzy mają pieniądze i czas, czyli nielicznym, powiedzieliby sceptycy. Bo choć o podróżach marzy wielu, zawsze jest coś co wiąże i nie chce puścić: materia, rodzina, kariera, lęk przed zmianą, rutyna, potrzeba komfortu – to początek niekończącej się listy. A jednak niektórym się udaje…

Michał Szczęśniak w ciągu kilkunastu lat przejechał wzdłuż i wszerz Azję i obie Ameryki. Bez przysłowiowego grosza przy duszy dotarł na Antarktydę, a także na Galapagos, dołączając do załogi jednego ze statków biorących udział w regatach o puchar tych wysp. Był ulicznym artystą i handlował rękodziełem. Medytował w Indiach. Terminował u argentyńskiej szamanki. Po drodze spotkał wielu wspaniałych ludzi i miłość. Swoje doświadczenia opisał w książce, w której na pierwszy plan wybijają się dwa kierunki podróżowania: fizyczny i duchowy, bo każda podróż jest kolejnym krokiem do poznania samego siebie, a kluczem do realizacji marzeń jest zdanie się na intuicję.

Książka "Podróż intuicyjna" to relacja z trzyletniej podróży autora po Ameryce Południowej i rejsu na Antarktydę. Czytając ją ma się wrażenie, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych – opowieść niezwykle żywa i bardzo osobista, zilustrowana zachwycającymi zdjęciami zaprasza do udania się w drogę, zarówno w sensie geograficznym, jak i do wewnątrz siebie. Premiera 24 czerwca.


Dlaczego PODRÓŻ INTUICYJNA?

Utkany przez autora termin PODRÓŻ INTUICYJNA oznacza zdanie się na swoje serce, poddanie się okolicznościom, otwarcie na najróżniejsze sytuacje i nieplanowane zwroty akcji w podróży oraz ludzi, bo każde spotkanie wzbogaca i może zmienić kierunek drogi. W podróży intuicyjnej dzieją się rzeczy, które mają się wydarzyć, a nie te, które są planowane. Wtedy najłatwiej jest zrozumieć kim naprawdę się jest – tymi słowami Michał Szczęśniak otwiera swoją relację z podróży do Ameryki Południowej, która zmieniła jego życie i – jak twierdzi – przyczyniła się do wewnętrznej transformacji. Wyjeżdżając nie znał języka, podróżował bez telefonu i GPS-a, nie planował trasy z wyprzedzeniem, nie rezerwował hoteli… Wiedział, że chce jechać na północ i zdał się na intuicję.


Jak skutecznie uczyć się języka obcego w podróży?

Jak znaleźć pracę w podróży?

Jak radzić sobie z nieplanowanymi wydarzeniami na trasie?

"Podróż Intuicyjna" nie jest jednak tylko i wyłącznie zapisem duchowej podróży. Zawiera wiele praktycznych wskazówek dotyczących podróżowania, zwłaszcza dla osób dysponujących niewielkim budżetem i listę miejsc z kategorii must see oraz zaskakujące a czasem zabawne opowieści z drogi, jak te o nietypowych zajęciach, na które można trafić w ramach wolontariatu, o stawaniu się wędrownym artystą i o tańczeniu tango, o polskim mieście Wanda w Argentynie i księdzu o szczególnym podejściu do gościnności, o leczeniu roślinami i szamańskich rytuałach i o podróżowaniu autostopem lub… jachtostopem.  

Cześć nakładu książki wydana została na papierze konopnym. Dlaczego? Ze względów ideowych i ekologicznych. Fakty mówią same za siebie – przekonuje Michał Szczęśniak i podaje dane – z jednego hektara konopi można uzyskać tyle samo masy papierowej co z czterech hektarów lasu, włókno konopi można pozyskać do produkcji papieru już po 90 dniach, kiedy drzewo musi rosnąć piętnaście do pięćdziesięciu, do tego papier konopny w odróżnieniu od papieru drzewnego nie wymaga wybielania chlorem  i można go poddać recyclingowi aż siedem razy (papier drzewny tylko cztery).

Podkreśla, że konopie siewne są uprawiane w Polsce i nie zawierają substancji odurzających. Jest to roślina, którą się wykorzystuje do produkcji lin, ubrań, papieru, materiałów budowlanych i w przemyśle spożywczym. Żadna z polskich drukarni nie słyszała o papierze konopnym do czasu, aż autor zainicjował ten temat. Papier udało mu się znaleźć w Indiach.

Autor, gdy nie podróżuje, dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi i przekonuje, że warto realizować marzenia, zwłaszcza te, które wydają się niemożliwe do spełnienia.  Prowadzi wykłady i warsztaty oraz organizuje wyjazdy intuicyjne dla grup.  

Więcej o książce: https://podrozintuicyjna.pl/
O autorze:


Michał Szczęśniak – podróżnik, żeglarz, wykładowca, mówca motywacyjny, bloger, uliczny artysta, wędrowny handlarz, uczeń szamanki – przede wszystkim człowiek dla którego podróż jest drogą do poznania siebie.Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASMoi Drodzy, potrzebuję recenzentów!

Kto ma ochotę, żeby przeczytać książkę i o niej opowiedzieć?"Niegrzeczny manager” Kristen Callihan

Nowość z Wydawnictwa Muza

"Queen Meryl" Erin Carlson

Urzekający i inspirujący portret legendarnej aktorki Meryl Streep-nowość z Wielkiej Litery"Poza mną" Bianca Okońska

Nowość z Wydawnictwa Kobiecego"Roślinna kuchnia regionalna" Paweł Ochman

Nowość z Wydawnictwa Marginesy"Dodatkowa dusza" Wioletta Grzegorzewska

Nowość w Wydawnictwie Literackim"Nikomu nie żal pięknych kobiet" Zofia Turowska

Nowa książka Wydawnictwa Marginesy"Jak przeżyć koniec świata?" James Rawles

Nowość Wydawnictwa Insignis"Wielcy muzycy" Robert Janowski

Nowość z Wydawnictwa Dwukropek"Spragnieni, by żyć" Anna Szafrańska

Nowość z Wydawnictwa Burda Media

"Zła krew" John Carreyrou

Nowa książka z Wydawnictwa Marginesy"Każdy inny. Wszyscy równi" Ryszard Kapuściński

Nowość z Wydawnictwa Czytelnik"Wizna" Jacek Komuda

Desperacka walka kapitana Raginisa- nowość z Wydawnictwa Fabryka Słów."Jak wykryć kłamstwo" Natalia Hofman

Profilerka behawioralna Natalia Hofman szczerze o kłamstwie- poleca Wydawnictwo Znak"Paradoks" Artur Urbanowicz

Pisarz z Suwałk z kolejną kultową książką"Talita" Paweł Huelle

Powrót znanego literata z nową książką - poleca Wydawnictwo Znak"Zdrowe zęby" Kamila Wasiluk

Nowy poradnik Wydawnictwa Znak"Ilustrowany świat Biblii"

Ilustrowany świat Biblii jest przewodnikiem po Starym i Nowym Testamencie. Poleca Wydawnictwo Fronda"Moja gra" Luca Modrić

Luka Modrić po raz pierwszy opowiada o swoim życiu i karierze, o trudnej drodze na szczyt- poleca Wydawnictwo Znak"Czwarta powieść" Agnieszka Janiszewska

Nowość z Wydawnictwa Novae Res“30 znikających trampolin” Dorota Kassjanowicz

Nowość -potrzebna do pracy z najmłodszymi"Kostandin. Grzechy mafii” Magdalena Winnicka

Nowość wydawnicza na ...poczatek jesieni"Wyjdź za mnie kochanie” Krystyna Mirek

Nowa książka dla spragnionych romansów"Kryjówka" Nora Roberts

Nowa książka mistrzyni romansów"Drogi Edwardzie" Ann Napolitano

Nowość Wydawnicza Marginesów"Imperium chmur" Jacek Dukaj

Nowość od Wydawnictwa Literackiego

"Gdy byłem kimś innym " Stéphane Allix

Nowość poleca Wydawnictwo Co-Libris"Królestwo dusz" Rena Barron

Książkę recenzuje Marcin Sikorski

"DyrdyMarki" Marek Niedźwiedzki

Nowość od Wielkiej Litery"Strona świata" Wojciech Jagielski

Nowość na jesień od Znaku
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok