"Gdy byłem kimś innym " Stéphane Allix

22 sierpnia 2020, 05:38

Gdy byłem kimś innym
Gdy byłem kimś innym

Pasjonujące śledztwo i jednocześnie zapis duchowego zdrowienia - kolejna książka, rodzaj osobistego świadectwa Stéphane’a Allixa, trafiła do sprzedaży nakładem wydawnictwa Co-libris.

„Gdy byłem kimś innym” - książka Stéphane’a Allixa właśnie została wprowadzona na polski rynek przez wydawnictwo Co-libris. Jest to osobisty zapis poszukiwania drogi do zrozumienia samego siebie, do świadomego i pełnego życia poprzez duchowe zdrowienie.

Aby zrobić bilans swego życia, Stéphane Allix, francuski dziennikarz śledczy, udaje się do amazońskiej dżungli na medytacyjne odosobnienie. W czasie jednej z medytacji ma wizję, niczym sen na jawie: widzi żołnierza II wojny światowej, esesmana, który umiera, trafiony w gardło odłamkiem pocisku. Jednocześnie w jego umyśle pojawiają się inne obrazy i informacje: imię, nazwisko, stopień wojskowy. Doświadczenie to bardzo go porusza, czuje bowiem dziwne pokrewieństwo z tym żołnierzem. Więcej: czuje, jakby sam był tym żołnierzem. Gdy po powrocie do kraju, odkrywa, że ten człowiek rzeczywiście istniał, rozpoczyna swe prywatne, emocjonujące śledztwo.

Na łamach książki autor zastanawia się co zrobić w sytuacji, gdy sami doświadczamy mocno czegoś, co odrzuca nasz logiczny umysł, a jednocześnie w głębi duszy czujemy, że to jest prawdziwe. Stawia pytania: Co jest prawdą, co iluzją? Jak odkryć sens tego, co nam się przydarza? A wszystko podane

w tak ciekawy sposób, że książkę czyta się jednym tchem.

DLACZEGO WYBRAŁAM TĘ KSIĄŻKĘ? – OD TŁUMACZKI I WYDAWCY

- Kilka lat temu przeczytałam „Test. Dowód na życie po śmierci” Stéphane’a Allixa, francuskiego dziennikarza śledczego. Urzekła mnie wówczas nie tyle sama tematyka, ale sposób, w jaki się do niej zabrał autor, badając bardzo analitycznym, logicznym umysłem zjawiska, które się zwykle naszej logice wymykają. Uderzyła mnie wówczas wręcz naukowa dociekliwość Allixa z ogromną intelektualną uczciwością badająca zjawiska, które określamy paranormalnymi, jak np. komunikowanie się ze zmarłymi – mówi Joanna Wójcik-Géhin z wydawnictwa Co-libris i dodaje: - Z ciekawością nabyłam jego kolejną książkę, „Gdy byłem kimś innym”. Nie przypuszczałam, że będzie mnie trzymać w napięciu od początku do końca, i że przeczytam ją w czasie jednej nocy (450 stron!). Również i ta książka oparta jest na autentycznych zdarzeniach, na własnym doświadczeniu autora, który stara się rozwikłać zagadkę swego związku z obcym człowiekiem. Pragnie także zrozumieć, co sprawiło, że ten został esesmanem.

Odkrywanie szczegółów z życia Obersturmführera Alexandra Hermanna konfrontuje go z jego własnym lękiem, gniewem i wstydem. Konfrontuje go z jego własnym „cieniem”.  Jest to powieść– ostrzeżenie, a zarazem pasjonująca historia dochodzenia do prawdy i duchowego zdrowienia. Ważna książka na czas zamętu.

Stéphane Allix jest byłym reporterem wojennym, dziennikarzem śledczym i autorem bestsellera „Test. Dowód na życie po śmierci”. Założył INREES, instytut badań zjawisk nadprzyrodzonych oraz czasopismo Inexploré. Stworzył i prowadzi telewizyjną serię dokumentalną Enquêtes extraordinaires.

KILKA CYTATÓW

„Stawiać sobie pytania to ryzykować odpowiedzi. Bo te mogą zakwestionować nasz dotychczasowy styl życia. Dlatego też wiele osób tego unika. Lub też robi to tylko wtedy, gdy są do tego zmuszone. Większość przechodzi przez życie beztrosko, spychając wciąż na później zbadanie największych tajemnic egzystencjalnych. To zadziwiające, gdy się nad tym zastanowić, ale tak zostaliśmy uwarunkowani w ramach procesu wychowania. Jesteśmy istotami lękliwymi, bojącymi się wolności.”

„Na Ziemi czas płynie od przeszłości ku przyszłości. Ponadto, gdy jesteśmy w jednym miejscu, nie możemy być jednocześnie w drugim. Jesteśmy więźniami czasu i przestrzeni. Nawet jeśli zdaje się to przeczyć logice, te dwa parametry – czas i przestrzeń – znikają po śmierci. Ci na przykład, którzy mieli doświadczenia z pogranicza śmierci, mówią o zadziwiającej zdolności przemieszczania się z prędkością myśli. Inni zaś postrzegali czas, jakby znajdowali się na zewnątrz, obserwując przeszłość i przyszłość tak, jak ogląda się film, który można przesuwać do wybranej sceny. Gdy do znudzenia wypytywałem media o świat duchowy, wszystkie te osoby mówiły o innym wymiarze, gdzie nasze prawa fizyki nie mają zastosowania. Myślę, że ta rzeczywistość jest nieosiągalna dla naszego umysłu. (..). Nie jesteśmy w stanie pojąć tej rzeczywistości jedynie mocą myśli. Skąd ślepiec mógłby wiedzieć, czym jest światło słoneczne?”

„Melancholia sączy się wszystkimi szparami, przygniatają mnie mroki rzeczywistości. Wiadomości ze świata są straszne, złowieszczo współgrają z dokumentami o nazistowskich Niemczech, które zbieram w ramach swoich badań. Aż strach pomyśleć, z jaką łatwością jeden z najbardziej cywilizowanych krajów Europy dał się wciągnąć w samobójcze szaleństwo III Rzeszy. Jak człowiek taki jak Hitler mógł zostać wybrany przez miliony Niemców, którzy widzieli w nim rozwiązanie swoich problemów?”

więcej na: www.co-libris.pl


Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASMoi Drodzy, potrzebuję recenzentów!

Kto ma ochotę, żeby przeczytać książkę i o niej opowiedzieć?"Niegrzeczny manager” Kristen Callihan

Nowość z Wydawnictwa Muza

"Queen Meryl" Erin Carlson

Urzekający i inspirujący portret legendarnej aktorki Meryl Streep-nowość z Wielkiej Litery"Poza mną" Bianca Okońska

Nowość z Wydawnictwa Kobiecego"Roślinna kuchnia regionalna" Paweł Ochman

Nowość z Wydawnictwa Marginesy"Dodatkowa dusza" Wioletta Grzegorzewska

Nowość w Wydawnictwie Literackim"Nikomu nie żal pięknych kobiet" Zofia Turowska

Nowa książka Wydawnictwa Marginesy"Jak przeżyć koniec świata?" James Rawles

Nowość Wydawnictwa Insignis"Wielcy muzycy" Robert Janowski

Nowość z Wydawnictwa Dwukropek"Spragnieni, by żyć" Anna Szafrańska

Nowość z Wydawnictwa Burda Media

"Zła krew" John Carreyrou

Nowa książka z Wydawnictwa Marginesy"Każdy inny. Wszyscy równi" Ryszard Kapuściński

Nowość z Wydawnictwa Czytelnik"Wizna" Jacek Komuda

Desperacka walka kapitana Raginisa- nowość z Wydawnictwa Fabryka Słów."Jak wykryć kłamstwo" Natalia Hofman

Profilerka behawioralna Natalia Hofman szczerze o kłamstwie- poleca Wydawnictwo Znak"Paradoks" Artur Urbanowicz

Pisarz z Suwałk z kolejną kultową książką"Talita" Paweł Huelle

Powrót znanego literata z nową książką - poleca Wydawnictwo Znak"Zdrowe zęby" Kamila Wasiluk

Nowy poradnik Wydawnictwa Znak"Ilustrowany świat Biblii"

Ilustrowany świat Biblii jest przewodnikiem po Starym i Nowym Testamencie. Poleca Wydawnictwo Fronda"Moja gra" Luca Modrić

Luka Modrić po raz pierwszy opowiada o swoim życiu i karierze, o trudnej drodze na szczyt- poleca Wydawnictwo Znak"Czwarta powieść" Agnieszka Janiszewska

Nowość z Wydawnictwa Novae Res“30 znikających trampolin” Dorota Kassjanowicz

Nowość -potrzebna do pracy z najmłodszymi"Kostandin. Grzechy mafii” Magdalena Winnicka

Nowość wydawnicza na ...poczatek jesieni"Wyjdź za mnie kochanie” Krystyna Mirek

Nowa książka dla spragnionych romansów"Kryjówka" Nora Roberts

Nowa książka mistrzyni romansów"Drogi Edwardzie" Ann Napolitano

Nowość Wydawnicza Marginesów"Imperium chmur" Jacek Dukaj

Nowość od Wydawnictwa Literackiego

"Gdy byłem kimś innym " Stéphane Allix

Nowość poleca Wydawnictwo Co-Libris"Królestwo dusz" Rena Barron

Książkę recenzuje Marcin Sikorski

"DyrdyMarki" Marek Niedźwiedzki

Nowość od Wielkiej Litery"Strona świata" Wojciech Jagielski

Nowość na jesień od Znaku
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok