"Wyjdź za mnie kochanie” Krystyna Mirek

26 sierpnia 2020, 09:40

wyjdż za mnie
wyjdż za mnie

Przygotowania do najwspanialszego, wymarzonego wesela godnego księżniczki dobiegają końca pod nadzorem pewnej apodyktycznej babci. W tym czasie przyszła panna młoda trochę nielegalnie śni o przystojnym brunecie zupełnie niepodobnym do jej narzeczonego, a pewien doświadczony złodziej szykuje się do skoku stulecia. Warto dodać, że ojciec panny młodej jest specjalistą od rozwodów, a matka pana młodego została dwa razy opuszczona przed ołtarzem, dlatego panicznie boi się o los syna… Szykuje się komedia stulecia!

Premiera nowej książki Krystyny Mirek "Wyjdź za mnie kochanie". Komedia nie tylko romantyczna już we wrześniu. Historia o tyle romantyczna, co zabawna – komedia pomyłek i omyłek, absurdalnych sytuacji i niezwykłych zbiegów okoliczności. Przywodzi na myśl kinowe hity takie jak „Uciekająca panna młoda”, „Vinci” czy „Chłopaki nie płaczą.” Dostępna będzie również jako ebook i audiobook.

W książce występują:

Marika Darska    – jako panna młoda, która ma wątpliwości

Apolonia Darska – ukochana babcia Mariki, która zawsze dostaje to, co chce

Tymoteusz Darski – ojciec Mariki, który zawodowo i z wielką pasją zajmuje się rozwodami

Maurycy – narzeczony Mariki, ma czyste intencje, choć jest nieco fajtłapowaty

Matka Maurycego– zdrowa jak koń, za to z wieloma dolegliwościami na tle emocjonalnym

Alojzy Fuksiński – właściciel firmy transportowej, a po godzinach złodziej z zasadami

Janek Fuksiński – syn Alojzego, kocha ojca, ale za nic nie chce pracować w jego „firmie”

Izydora Fuksińska– matka Alojzego, babcia Janka – obaj się jej trochę boją, choć wiedzą, że

ma złote serce

Razem tworzą prawdziwą mieszankę wybuchową.

Krystyna Mirek nie bez powodu zwana jest mistrzynią lekkiego pióra. Tu nieustannie puszcza oko do czytelnika, wpuszcza swoich bohaterów w manowce, by za chwilę wymyślić nową psotę. A każda z występujących w książce postaci jest niepowtarzalna i ma… charakterek. Autorka musiała świetnie się bawić, pisząc tę historię. A najważniejsza w niej jest miłość. "Piszę o miłości, bo to wielka siła. A także fundament, na którym można zbudować każde marzenie" – twierdzi autorka w jednym z wywiadów. I dodaje, że bardzo lubi spełniać marzenia i chciałaby, by robiły to także jej Czytelniczki.

Oto fragment:

"Marika niespecjalnie wierzyła w miłość.

A jednak się zakochała.

Długo ukrywała swój związek, bojąc się reakcji rodziny. Wpadli z Maurycym przez przypadek, przyłapani przez jego matkę na czułych uściskach w kawiarni. Musieli się ujawnić. I od razu tego pożałowali. Obie rodziny oszalały na punkcie tego związku. Szum się zrobił niesamowity, a niektóre decyzje zapadły stanowczo za szybko. Ale Marika nie protestowała. Pozwoliła, by poniosła ją potężna fala nieugiętej stalowej woli babci. A ta marzyła o ślubie stulecia.

(…)

- Będzie ślub i wesele! Największe, najpiękniejsze, najwspanialsze! – babcia naprawdę wtedy szalała. Miało się wrażenie, że jeszcze chwila i uleci w powietrze.

Marika stała jak zawsze nieco z boku. Ojciec właśnie zakończył błyskawiczne przygotowywanie intercyzy dla córki i jej narzeczonego. Na dwadzieścia siedem stron. Drukarka wypluwała je jedną po drugiej. Tata w ciągu swojej bogatej kariery zawodowej zakończył więcej małżeństw, niż niejeden człowiek w całym życiu widział. Świetnie przygotował ten dokument. Wziął pod uwagę każdą możliwą opcję.

Z wyjątkiem szczęśliwego pożycia dwojga zakochanych, którzy właśnie ogłosili rodzinom radosną wiadomość.

I rozpętali prawdziwą burzę.

- Pan młody do bani! – babcia podczas wieczornej kolacji nie siliła się na dyplomację. – Ale skoro ci się podoba, to nie ma dyskusji. Zresztą podkręcimy go i w pół roku wyjdzie na ludzi. A ty dostaniesz wszystko, o czym tylko mogłaby zamarzyć młoda dziewczyna – spojrzała z czułością na jedyną i ukochaną wnuczkę. - Najdłuższy na świecie welon, morze kwiatów, bryczkę i białe konie, wspaniałe druhny, najwyższy tort, najgrubszego kościelnego, a także uroczystość jak z bajki. Biada każdemu, kto ośmieliły się zepsuć mojemu skarbowi ten najpiękniejszy dzień w życiu.

Marika poczuła dreszcz biegnący po plecach. Jakoś tak dziwnie się przestraszyła, że może to właśnie ona będzie taką osobą. Nie stanie na wysokości zadania. A doskonale wiedziała, jak groźna potrafi być babcia, kiedy coś idzie nie po jej myśli. Apolonia była kobietą drobną z wyglądu, ale potężną jeśli chodzi o skuteczność.

(…)

– To będzie skok mojego życia. Obrobimy ten dom do gołych ścian i przechodzę na godną emeryturę. Zasłużoną. To będzie taki skok, że sam się będziesz własnym wnukom chwalił.

Janek poprawił się. Też mu ścierpły kolana. Czuł się jak w alternatywnym świecie. Dopiero co obronił pracę magisterską, obracał się wśród logicznie myślących ludzi, twardo stąpających po ziemi. A potem wrócił do domu i jakby się znalazł na innej planecie.

- Jak to dobrze synu, że już zjechałeś z tych swoich nauk. – powiedział  tata w tym samym momencie i poprawił słuchawki. -  Już myślałem, że to się nigdy nie skończy. Czekam na ciebie i czekam. Ale dobrze, żeś kształcił. Czas wnieść trochę nowoczesności do rodzinnego biznesu.

- Tato! – westchnął Janek. – Tłumaczyłem ci sto razy, że idę do pracy.

Rzeczywiście studia nieco mu się przeciągnęły. Zaliczył po drodze wyjazd za granicę i dwa lata przerwy. Jakby się bał skończyć. Okazało się, że słusznie.

- Oczywiście. Panie tego…Czas ci na swoje – ojciec z trudem się powstrzymał, by nie pogłaskać go po głowie jak dawniej. Był tak dumny z syna, że omal nie pękał. – Wszystko ci oddam, kontakty, rejon, przykrywkę. Firma transportowa daje takie możliwości do przekrętów jak mało co. Jesteś zabezpieczony pod każdym względem.

- Skończyłem wydział informatyczny… – zaczął Janek bez specjalnej nadziei  na sukces.

- To tylko świetnie. Widzisz, jaki masz talent. Laptop mi skonfigurowałeś pierwsza klasa – ojciec zatarł dłonie. - Palce lizać, panie tego…Podsłuch mi się teraz ładnie zapisuje i mogę sobie spokojnie odtwarzać. Nadajesz się do współpracy.

- Sam jestem na siebie wściekły, że się dałem namówić – Janek westchnął. Czuł, że powrót do domu będzie trudny, ale nie spodziewał się, że aż tak. – Pójdę przez ciebie siedzieć.

- I bardzo dobrze – zareagował natychmiast ojciec. - To czyni z człowieka mężczyznę – powiedział pan Fuksiński z namaszczeniem. - Pradziad siedział jeszcze za cesarza, dziad siedział, ojciec mój siedział, ja siedziałem, tako i tobie w stosownym czasie trzeba będzie z godnością za kratki iść.

O autorce:

Krystyna Mirek – pisarka, autorka książek obyczajowych, mama czwórki dzieci (trzech dorastających córek i jednego małego synka). Napisała ponad dwadzieścia powieści obyczajowych. Jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pisze książki obyczajowe mocno osadzone w realiach życia. Porusza w nich współczesne problemy, ale każda z nich niesie pozytywne przesłanie, by walczyć o miłość, rodzinę i marzenia.


Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASMoi Drodzy, potrzebuję recenzentów!

Kto ma ochotę, żeby przeczytać książkę i o niej opowiedzieć?"Niegrzeczny manager” Kristen Callihan

Nowość z Wydawnictwa Muza

"Queen Meryl" Erin Carlson

Urzekający i inspirujący portret legendarnej aktorki Meryl Streep-nowość z Wielkiej Litery"Poza mną" Bianca Okońska

Nowość z Wydawnictwa Kobiecego"Roślinna kuchnia regionalna" Paweł Ochman

Nowość z Wydawnictwa Marginesy"Dodatkowa dusza" Wioletta Grzegorzewska

Nowość w Wydawnictwie Literackim"Nikomu nie żal pięknych kobiet" Zofia Turowska

Nowa książka Wydawnictwa Marginesy"Jak przeżyć koniec świata?" James Rawles

Nowość Wydawnictwa Insignis"Wielcy muzycy" Robert Janowski

Nowość z Wydawnictwa Dwukropek"Spragnieni, by żyć" Anna Szafrańska

Nowość z Wydawnictwa Burda Media

"Zła krew" John Carreyrou

Nowa książka z Wydawnictwa Marginesy"Każdy inny. Wszyscy równi" Ryszard Kapuściński

Nowość z Wydawnictwa Czytelnik"Wizna" Jacek Komuda

Desperacka walka kapitana Raginisa- nowość z Wydawnictwa Fabryka Słów."Jak wykryć kłamstwo" Natalia Hofman

Profilerka behawioralna Natalia Hofman szczerze o kłamstwie- poleca Wydawnictwo Znak"Paradoks" Artur Urbanowicz

Pisarz z Suwałk z kolejną kultową książką"Talita" Paweł Huelle

Powrót znanego literata z nową książką - poleca Wydawnictwo Znak"Zdrowe zęby" Kamila Wasiluk

Nowy poradnik Wydawnictwa Znak"Ilustrowany świat Biblii"

Ilustrowany świat Biblii jest przewodnikiem po Starym i Nowym Testamencie. Poleca Wydawnictwo Fronda"Moja gra" Luca Modrić

Luka Modrić po raz pierwszy opowiada o swoim życiu i karierze, o trudnej drodze na szczyt- poleca Wydawnictwo Znak"Czwarta powieść" Agnieszka Janiszewska

Nowość z Wydawnictwa Novae Res“30 znikających trampolin” Dorota Kassjanowicz

Nowość -potrzebna do pracy z najmłodszymi"Kostandin. Grzechy mafii” Magdalena Winnicka

Nowość wydawnicza na ...poczatek jesieni"Wyjdź za mnie kochanie” Krystyna Mirek

Nowa książka dla spragnionych romansów"Kryjówka" Nora Roberts

Nowa książka mistrzyni romansów"Drogi Edwardzie" Ann Napolitano

Nowość Wydawnicza Marginesów"Imperium chmur" Jacek Dukaj

Nowość od Wydawnictwa Literackiego

"Gdy byłem kimś innym " Stéphane Allix

Nowość poleca Wydawnictwo Co-Libris"Królestwo dusz" Rena Barron

Książkę recenzuje Marcin Sikorski

"DyrdyMarki" Marek Niedźwiedzki

Nowość od Wielkiej Litery"Strona świata" Wojciech Jagielski

Nowość na jesień od Znaku
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok