"Jak wykryć kłamstwo" Natalia Hofman

3 września 2020, 10:55

Jak wykryć kłamstwo
Jak wykryć kłamstwo

Naukowcy udowodnili, że każdego dnia jesteśmy okłamywani ponad dwieście razy! Podświadomie umiemy wyczuć fałsz, jednak intuicja to za mało. Zwłaszcza, gdy trafimy na patologicznego kłamcę…

Na co zwracać uwagę w trakcie rozmowy? Czy wiesz, że tatuaż na lewym przedramieniu mówi o relacjach z kobietami? Dlaczego na randce lepiej odsłaniać nadgarstki niż przygryzać wargi? Jak kłamią mężczyźni, a jak kobiety?

Profilerka Natalia Hofman jest uczennicą samego Paula Ekmana, najwybitniejszego na świecie eksperta wykrywania kłamstw. Współpracuje z policją i prywatnymi detektywami, pomaga w śledztwach gospodarczych, uczy rekruterów. Jest certyfikowaną ekspertką odczytywania mowy ciała, rozpoznawania mikroekspresji i psychografologii.

Na jej szkolenia trzeba zapisywać się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

W swojej pierwszej książce w przystępny i skuteczny sposób nauczy cię, jak widzieć więcej niż inni

* Wszyscy kłamią, ale dzięki tej książce i już nie dasz się oszukać

"Napisałam „Jak wykryć kłamstwo”, ponieważ chciałam zebrać w jednym miejscu moją wiedzę i wieloletnie doświadczenia w analizowaniu ludzkich zachowań.  

Żeby wykryć kłamstwo i zrozumieć zamiary ludzi nie trzeba czytać im w myślach - są na to inne skuteczne metody.

Z mojej książki czytelnik dowie się jak analizować mowę ciała, mikroekspresje, sposób mówienia i ubierania się.

Te narzędzia wzmocnią jego wewnętrzny radar i pozwolą zobaczyć więcej niż widzą inni."

Natalia Hofman

Czego dowiemy się z książki:

•Jak rozpracować drugiego człowieka, czyli czego możemy się dowiedzieć z postawy, sposobu chodzenia, wyglądu, mimiki, a nawet charakteru pisma.

•Jakie są typy niewerbalnych wskaźników kłamstwa?

•Jak kłamią kobiety, a jak mężczyźni, czyli kłamstwo w związku i na randce.

•Jak rozpoznać patologicznego kłamcę i jak się przed nim chronić?

•Jak wygląda praca profilera?


FRAGMENT książki „Jak wykryć kłamstwo”

„Jestem profilerką. Moje narzędzia pracy to obserwacja i analiza, które razem prowadzą do rozpoznawania kłamstwa. To wymagające i wyczerpujące zajęcie. Spędzam długie godziny, rozkładając na czynniki pierwsze wygląd, zachowanie, mikroekspresje i mowę ciała drugiego człowieka. Muszę przy tym zachować całkowitą bezstronność. (…)

Pamiętam jedno ze zleceń. Poproszono mnie o analizę pracownika korporacji – dajmy mu na imię Adam. To była jedna z tych stereotypowych firm, w których wykonuje się głównie pracę biurową w ściśle określonych godzinach.

Adama opisałam tak:

Wygląd: krótka fryzura, brunet, broda.

Strój: zwykły klasyczny czarny garnitur, biała koszula, czerwony krawat, elegancki zegarek ze skórzanym czarnym paskiem i designerską sportową tarczą z kompasem, na prawym nadgarstku kilka czarnych rzemyków i bransoletek, czarne sportowe buty, tatuaż.

Jak przebiega analiza wyglądu w praktyce? Najważniejszym elementem u mężczyzn jest zarost. Faceci z brodą to niespokojne dusze, indywidualiści, którym trudno się dopasować do określonych ram. Często mają też artystyczną duszę. Dlatego pomyślałam, że Adam jako artysta nie do końca mógłby się odnaleźć w środowisku korporacyjnym. Dlaczego więc zatrudnił się właśnie w tym miejscu? Kiedy spojrzałam na niego, pomyślałam o trzech możliwościach:

1. Adam prawdopodobnie pracuje w tej firmie od niedawna i znalazł się tu przypadkiem, bo po prostu potrzebował pieniędzy.

2. Adam rozważa zmianę pracy i nie przejmuje się już do końca regułami, które panują w korporacji.

3. Firma – mimo że jest korporacją – daje pracownikom dużo swobody i dlatego Adam jeszcze z niej nie odszedł. Być może jest on wartościowym specjalistą, którego trudno będzie zastąpić kimś innym?

Drugim elementem, na który zwróciłam uwagę, był kompas w eleganckim zegarku. Na tej podstawie mogłam się domyślać, że Adam jest amatorem sportów wodnych lub pieszych wędrówek, który kocha naturę.

Kolejnym znaczącym elementem był tatuaż w kształcie aparatu fotograficznego, zdobiący nadgarstek prawej ręki. Prawą rękę oplatały też rzemyki i bransoletki z koralików. Strony w analizie wyglądu są bardzo ważne. Prawa odpowiada za relacje z mężczyznami, lewa za relacje z kobietami. Prawa ręka jest zatem w przypadku Adama miejscem znaczącym – świadczy o silnym związku z mężczyzną, być może z ojcem. Do tego punkt, w którym umieścił tatuaż, zbiega się z tym, w którym samobójcy często podcinają sobie żyły. Oznacza to, że Adam podkreśla ból związany z mężczyzną.

Ostatnią rzeczą są sportowe buty, które nie pasują do garnituru. Na pewno świadczą o potrzebie wygody, luzu i ciągłego ruchu. Wszystkie te elementy pozwalają przypuszczać, że Adam ma artystyczne zamiłowania.

Czy miałam rację?

Okazało się, że Adam pracował w korporacji, lecz w czasie wolnym zajmował się fotografią. Potwierdził, że gdyby nie to, że po pracy, a także w weekendy całkowicie poświęca się swojej pasji, już dawno by odszedł z firmy. Tatuaż i rzemyki były pamiątką po jego ojcu – również fotografie. Tatuaż w analizie wyglądu można uznać za symbol rany. Tym razem mówił dużo o historii życia tego mężczyzny.”
Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Wielkie sekrety arcydzieł sztuki” Joanna Łenyk-Barszcz i Przemysław Barszcz

Twórcy umieszczają w swych dziełach sekretne znaki. Zapraszamy w porywającą podróż tropami błysków geniuszu."Języki zwierząt" Eva Meijer

Świetna książka -w oczekiwaniu na wiosnę.

"Dzieła zebrane" Czesława Miłosza w Wydawnictwie Literackim

Koniec pięknej przygody wydawniczej w WL"8000 zimą" Bernadette McDonald

Autorka znakomitych książek wysokogórskich non fiction ("Kurtyka. Sztuka wolności", "Alpejscy wojownicy", "Ucieczka na szczyt") znów kieruje wzrok na najwyższe szczyty Ziemi."Ogrodowe przebudzenie. W trosce o ziemię i nas samych" Mary Raynolds

Poradnik o ogrodowym designie i inspirujący duchowy przewodnik
Wizja jutra, w którym odzyskamy utraconą jedność z przyrodąDwa tomy Jane Austin- dla dzieci

Romantycznie i emocjonująco – świat książek Jane Austen. Wydawnictwo TandemDwa kolejne tomy Sherlocka Holmesa - literatura dla dzieci

Kolejne części serii o Sherlocku Holmesie. Poleca Wydawnictwo Tandem"Czarno na białym" Joanna Jędrzejczyk

Walcz, ale nie za wszelką cenę. Słuchaj siebie. Swojego serca. Ufaj własnej intuicji."Oko Horusa" Jola Czemiel

Jeszcze nigdy marzenie o nieśmiertelności nie było tak bliskie spełnienia…"Lekarz ci tego nie powie" Max Skittle

Autor ma 32 lata, jest lekarzem rodzinnym i uwielbia swój zawód. W tej najnowszej pozycji postanowił zdradzić, co NAPRAWDĘ myślą lekarze i opisać, jak pracuj"Druga młodość, cóż z tego, że druga?" Caroline de Maigret, Sophie Mas

Autorki w zabawnych historiach i anegdotach ukazują różne etapy dojrzewania z perspektywy sentymentalnych, ale nowoczesnych paryżanek.

Najlepsze premiery 2020 – co czytali Polacy?

Sprawdzamy listy bestsellerówCo będziemy czytać w grudniu?

Wydawnictwa Sonia Draga, Agora, Marginesy, Zwierciadło, Burda, Samo Sedno, Rebis, Insignis- polecająBiuro Literackie proponuje do lektury

Nie tylko poezja- czyli co wydaje Biuro Literackie"Willa. Dziewczyna z lasu" Robert Beatty

Numer 1 na liście bestsellerów New York Timesa"Pan Żarówka" Wojtek Wawszczyk. Książka trafia na amerykański rynek

Nobilitujące wyróżnienie dla polskiego autora.Do przeczytania w listopadzie- czyli o jakich lekturach powiemy o 12.20?

Jak zawsze porcja dobrej literatury- Wielka Litera, Znak, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo SQN, W.A.B, Rebis i Fronda"Święta Królowa Jadwiga" Eliza Piotrowska

Wprowadźmy dzieci w świat historii i świętości- proponuje Wydawnictwo Święty Wojciech"Przy jednym stole" Aneta i Jasiek Kuroń

Jeść warzywa? Czy mięso? Najnowsza propozycja Wydawnictwa Burda"Szymborska. Znaki szczególne. Biografia wewnętrzna " Joanna Gromek-Illg.

Nasza Noblistka prześwietlona przez polonistkę i filozofa. Spod ZnakuBiuro Literackie na jesień

Trochę poezji i dobrej prozy- do listopadowego czytaniaListopadowy pakiet od Wydawnictwa Insignis

Co do czytania w pluchę jesienną?Nowości Wydawnictwa Dwie Siostry. Ależ czytania!

Już świąteczne, ale nie tylko- książki na koniec rokuCzytaj PL za darmo!

Startuje akcja Czytaj PLCo będziemy czytać -i polecać - w listopadzie?

Oto propozycje: Wydawnictwa Literackiego, Znaku, Rebisu, Prószyński i s-ka, Czarne, Marginesy, Muza, Mazzi Adam Mazurek, Wolters Kluwer, Szara Godzina"Nie mogę, trzymam dziecko" Ksenia Potępa

Nowość z Wydawnictwa Marginesy"Stambuł do zjedzenia" Bartek Kieżun

Nowa książka z GW FoksalMoi Drodzy, potrzebuję recenzentów!

Kto ma ochotę, żeby przeczytać książkę i o niej opowiedzieć?"Niegrzeczny manager” Kristen Callihan

Nowość z Wydawnictwa Muza

"Queen Meryl" Erin Carlson

Urzekający i inspirujący portret legendarnej aktorki Meryl Streep-nowość z Wielkiej Litery"Poza mną" Bianca Okońska

Nowość z Wydawnictwa Kobiecego"Roślinna kuchnia regionalna" Paweł Ochman

Nowość z Wydawnictwa Marginesy
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok