"Pudełko z marzeniami" Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński

16 maja 2018, 16:14

Pudełko
Pudełko

W czasie ostatniej wizyty w bibliotece znalazłam pudełko. I to nie byle jakie, bo było to "Pudełko z marzeniami". Podarunek był jeden, ale darczyńców dwoje: Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński. Początkowo mój wzrok przykuła przepiękna okładka książki, na której znalazły się: kubek z ciepłym napojem, białe słuchawki, czerwone torebki z prezentami, a wszystko zostało przepasane wspaniałą, fioletową kokardą. Widok ten od razu wywołał we mnie pozytywne skojarzenia, na mojej twarzy pojawił się szeroki uśmiech i sprawił, że zrobiło mi się cieplej na sercu :) Byłabym niemądra, gdybym przeszła obojętnie obok takiego znaleziska!

Po dotarciu do domu od razu zabrałam się za dokładne wertowanie "Pudełka". Znalazłam w nim: miłość, przyjaźń, tajemnice, intrygi, domową szarlotkę, pierogi i ... kilka nalewek dla zdrowotności :) Całość została wpleciona w świąteczną atmosferę pełną kolorowych światełek, choinek i puszystego śniegu.

Historia przedstawiona w książce jest lekka, przyjemna, momentami zabawna, a chwilami bardzo wzruszająca, ale przede wszystkim - niezwykle ciepła, jak to zwykle bywa z opowieściami o miłości. I to nie tylko tej romantycznej, ale również rodzinnej (ojcowskiej, siostrzanej, babcinej). Bohaterów powieści nie da się nie lubić (może poza dwoma wyjątkami :)), a ich zabawne dialogi rozśmieszą nawet ponuraka. Przedstawione zdarzenia mogą się wydawać nieco banalne i zbyt cukierkowe, ale w tym przypadku zupełnie mi to nie przeszkadzało. Było magicznie, było sympatycznie, było świątecznie i przede wszystkim było słodko!

Kto by nie chciał mieć takiego drewnianego pudełka, do którego mógłby wrzucać swoje marzenia? A jeszcze, gdyby się okazało, że mogą one się spełnić? Hoho! Książka chociaż na chwilę odrywa nas od szarej rzeczywistości i pozwala wierzyć w to, że marzenia naprawdę się spełniają. I to zarówno te, które wypowiadamy na głos, jak i te zapisywane przez nas na karteczkach i wrzucane do pudełka, ale również te, które skrywamy w tajemnicy i wypowiadamy je jedynie szeptem :)

Żałuję jedynie, że "Pudełko..." wpadło w moje ręce dopiero teraz, bo trochę ciężko czyta się o świątecznej atmosferze, gdy w kalendarzu połowa maja i na Boże Narodzenie trzeba czekać jeszcze siedem miesięcy :)


Marta Król

Od red. Pani Marto! Dziękuję za recenzję! Czekam na kolejne i zapraszam na ...portiernię radiową. Po książkę za recenzję :-)

Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS" Byłbym zapomniał..." Cezarego Pazury.

Książkę recenzuje Daniel Charkiewicz„Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty" Sylwia Zientek

Książkę recenzuje Edyta Sawicka"Nowe niebo" Hanna Cygler

Książkę poleca Edyta Sawicka"Dziewczęta z Auschwitz" Sylwia Winnik

Książkę recenzuje Edyta Sawicka"Baba Jaga radzi"

Książkę recenzuje Marta Król"Pierwsze wrażenia" Curtis Sittenfeld

Książkę recenzuje Marta Król"Żona między nami” Greer Hendricks i Sarah Pekkanen

Książkę recenzuje entuzjastycznie Marta Król"Czwarta Małpa" J.D.Barker

Książkę recenzuje Marta Król„Martwa jesteś piękna” Belinda Bauer

W gronie recenzentów witamy pana Wiesława

"Pokojówka miliardera" Marie Benedict

Ksiązkę recenzuje Marta Król"Nieodnaleziona" Remigiusz Mróz

Książkę recenzuje Marta Król"Gniew" Zygmunt Miłoszewski

Recenzuje Edyta Sawicka"Pani Einstein" Marie Benedict

Recenzuje Marta Król"Votum nieufności" Remigiusz Mróz

Książkę recenzuje Urszula Baranowska
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok