"Pudełko z marzeniami" Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński

16 maja 2018, 16:14

Pudełko
Pudełko

W czasie ostatniej wizyty w bibliotece znalazłam pudełko. I to nie byle jakie, bo było to "Pudełko z marzeniami". Podarunek był jeden, ale darczyńców dwoje: Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński. Początkowo mój wzrok przykuła przepiękna okładka książki, na której znalazły się: kubek z ciepłym napojem, białe słuchawki, czerwone torebki z prezentami, a wszystko zostało przepasane wspaniałą, fioletową kokardą. Widok ten od razu wywołał we mnie pozytywne skojarzenia, na mojej twarzy pojawił się szeroki uśmiech i sprawił, że zrobiło mi się cieplej na sercu :) Byłabym niemądra, gdybym przeszła obojętnie obok takiego znaleziska!

Po dotarciu do domu od razu zabrałam się za dokładne wertowanie "Pudełka". Znalazłam w nim: miłość, przyjaźń, tajemnice, intrygi, domową szarlotkę, pierogi i ... kilka nalewek dla zdrowotności :) Całość została wpleciona w świąteczną atmosferę pełną kolorowych światełek, choinek i puszystego śniegu.

Historia przedstawiona w książce jest lekka, przyjemna, momentami zabawna, a chwilami bardzo wzruszająca, ale przede wszystkim - niezwykle ciepła, jak to zwykle bywa z opowieściami o miłości. I to nie tylko tej romantycznej, ale również rodzinnej (ojcowskiej, siostrzanej, babcinej). Bohaterów powieści nie da się nie lubić (może poza dwoma wyjątkami :)), a ich zabawne dialogi rozśmieszą nawet ponuraka. Przedstawione zdarzenia mogą się wydawać nieco banalne i zbyt cukierkowe, ale w tym przypadku zupełnie mi to nie przeszkadzało. Było magicznie, było sympatycznie, było świątecznie i przede wszystkim było słodko!

Kto by nie chciał mieć takiego drewnianego pudełka, do którego mógłby wrzucać swoje marzenia? A jeszcze, gdyby się okazało, że mogą one się spełnić? Hoho! Książka chociaż na chwilę odrywa nas od szarej rzeczywistości i pozwala wierzyć w to, że marzenia naprawdę się spełniają. I to zarówno te, które wypowiadamy na głos, jak i te zapisywane przez nas na karteczkach i wrzucane do pudełka, ale również te, które skrywamy w tajemnicy i wypowiadamy je jedynie szeptem :)

Żałuję jedynie, że "Pudełko..." wpadło w moje ręce dopiero teraz, bo trochę ciężko czyta się o świątecznej atmosferze, gdy w kalendarzu połowa maja i na Boże Narodzenie trzeba czekać jeszcze siedem miesięcy :)


Marta Król

Od red. Pani Marto! Dziękuję za recenzję! Czekam na kolejne i zapraszam na ...portiernię radiową. Po książkę za recenzję :-)

Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Gdzie jesteś, Bernadette?" M. Semple

Książkę recenzuje Marta Król"Podróżny" Ulrich A. Boschwitz

Książkę recenzuje Katarzyna Prędotka„Wielka samotność” Kristin Hannah

Książkę recenzuje Ilona Pietrusewicz'Czerń i purpura' Wojciech Dutka

Książkę recenzuje Marta Król„Namiot Fatimy” Mira lat – Tahawi

Książkę recenzuje Katarzyna Prędotka"Być Szkotem" : Sean Connery, Murray Grigor

Książkę Wydawnictwa Albatros recenzuje Katarzyna Prędotka

" Byłbym zapomniał..." Cezarego Pazury.

Książkę recenzuje Daniel Charkiewicz„Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty" Sylwia Zientek

Książkę recenzuje Edyta Sawicka"Nowe niebo" Hanna Cygler

Książkę poleca Edyta Sawicka"Dziewczęta z Auschwitz" Sylwia Winnik

Książkę recenzuje Edyta Sawicka"Baba Jaga radzi"

Książkę recenzuje Marta Król"Pierwsze wrażenia" Curtis Sittenfeld

Książkę recenzuje Marta Król"Żona między nami” Greer Hendricks i Sarah Pekkanen

Książkę recenzuje entuzjastycznie Marta Król"Czwarta Małpa" J.D.Barker

Książkę recenzuje Marta Król„Martwa jesteś piękna” Belinda Bauer

W gronie recenzentów witamy pana Wiesława
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok